Karol Tchórzewski zrezygnował z funkcji prezesa PEC

Siedlce

Paweł Świerczewski 2018-11-14 17:29:16 liczba odsłon: 13342
Karol Tchórzewski fot. Aga Król

Karol Tchórzewski fot. Aga Król

Karol Tchórzewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PEC. Rada Nadzorcza ją przyjęła.

Karol Tchórzewski swoją decyzję obwieścił kilkadziesiąt minut temu na Facebook-u. Uzasadnił ją względami osobistymi oraz tym, że „nie chce stawać na drodze nowego Prezydenta w realizacji jego programu". Poinformował również, że rezygnuje z należnej mu odprawy w wysokości 46 tys. 200 zł, jednocześnie apelując do Andrzeja Sitnika, żeby przeznaczył tę kwotę na gabinet stomatologiczny w SP nr 7.
 
Pełna treść oświadczenia poniżej:

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. z dniem 30.11.2018 r. Dzisiaj Rada Nadzorcza przyjęła moją rezygnację i w kilku zdaniach chcę skomentować swoją decyzję.

Ostatnie lata mojej kariery zawodowej były związane z siedleckim PECem. Swoją pracę traktowałem jako zaszczyt i obowiązek służby mieszkańcom miasta. Przedsiębiorstwo Energetyczne ma za sobą skomplikowany etap uruchomienia kogeneracji oraz negocjacji umów z firmami zajmującymi się obrotem energią elektryczną i gazem ziemnym wysokometanowym. Dokonaliśmy też wielu usprawnień dostosowujących nasz zakład do przyszłych wymogów środowiskowych. Przeprowadzono remont generalny w technologii ścian szczelnych 2 kotłów WR-25. Obecnie trwa modernizacja kotła WR-10, zmodernizowaliśmy magistrale ciepłownicze, a obiekty PECu zostały zrewitalizowane. Pozostawiam firmę z rekordowymi wynikami, na czołowej pozycji w naszej branży. Zysk wzrósł z 8 milionów w 2015 r do ponad 23 milionów za rok 2017. Zadłużenie spadło z prawie 32 milionów złotych na początku 2016 r. do 8 mln w chwili obecnej, z czego większość to pożyczki preferowane z WFOŚiGW oraz z unijnego programu Jessica. Stan zasobów finansowych PECu na chwilę obecną to prawie 40 milionów złotych, na koncie firmy znajdują się także świadectwa pochodzenia na kwotę ok. 10 milionów złotych. W posiadaniu przedsiębiorstwa jest także działka o wartości ok. 11.5 miliona złotych netto.
Środki te zostały zgromadzone na niezbędne do dostosowania do norm unijnych inwestycje. Firma korzysta z derogacji ciepłowniczych do 31.12.2022 r. i do tego momentu musi posiadać instalacje odpylania, odsiarczania i odazotowania spalin spełniające wymogi BAT.

Zrezygnowałem ze stanowiska ze względów osobistych. Nie chcę stawać na drodze nowego Prezydenta w realizacji jego programu.

Zgodnie z umową po dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia Spółka musiałaby wypłacić mi odprawę w wysokości 46 200 złotych. Odchodząc już dziś rezygnuję z odprawy i apeluję, do Prezydenta Andrzeja Sitnika, aby przeznaczył tą kwotę na gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Na koniec jeszcze raz chcę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. oraz pracownikom PEC Serwis Sp. z o.o.

Z wyrazami szacunku
Karol Tchórzewski

Komentarze (133)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.