Musimy zakasać rękawy

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2018-11-19 09:11:55 liczba odsłon: 2978
Paweł Marchela fot. sej

Paweł Marchela fot. sej

Rozmowa z Pawłem Marchelą, burmistrzem elektem Węgrowa.

Co zdecydowało o sukcesie? Zostając burmistrzem, pobił pan rekord w historii miasta: poparło pana ponad 3,5 tys. wyborców.

- Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali. A co przyczyniło się do sukcesu? Myślę, że moja obecność w życiu społecznym naszego miasta. Od 12 lat działam w samorządzie, dwie kadencje jako radny miejski, ostatnio jako radny powiatowy. Nim zostałem radnym, brałem udział w wielu projektach na rzecz Węgrowa. Z ówczesnym burmistrzem panem Januszem Dołęgą rozpoczęliśmy współdziałanie z samorządami uczniowskimi. Było to coś na wzór dzisiejszych rad młodzieżowych. Chodziło m.in. o to, żeby burmistrz i radni wiedzieli, jakie są oczekiwania młodych.

Przed drugą turą poparli pana m.in. obecny burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki i wicestarosta Halina Ulińska. To też miało wpływ na wynik?

 - Niezaprzeczalnie. Pan burmistrz i pani wicestarosta to samorządowcy z bogatym doświadczeniem. To również mieszkańcy Węgrowa, z którymi na wielu polach współpracowałem. Myślę, że ich poparcie było potwierdzeniem, iż jestem człowiekiem, na którego warto postawić, który gwarantuje stabilizację i rozwój miasta.

Jeszcze kilka dni może się pan cieszyć ze zwycięstwa. Potem - ciężka praca. Ma pan już plan na pierwsze dni, tygodnie? 

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 46/2018:

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.