Bo doświadczenia nie ma...

Łosice, Sarnaki

Milena Celińska 2019-01-31 09:08:31 liczba odsłon: 3592
Grzegorz Arasymowicz fot. MC

Grzegorz Arasymowicz fot. MC

Na wniosek mieszkańców gminy pensję wójta Sarnak podniesiono o 1 tys. zł. Radni nie byli jednomyślni. „Pan nie jesteś car!” – pokrzykiwał jeden z nich.

Zarobki wójta ustalono na początku kadencji. Wzbudziły skrajne emocje, bo to niewiele ponad 5 tys. zł netto.

– To wynagrodzenie urąga godności wójta. Jest mi wstyd za radnych – mówi mieszkaniec gminy Czesław Wawryniuk.

To on złożył wniosek, aby wynagrodzenie Grzegorza Arasymowicza podwyższyć. Ustalając pobory wójta, część radnych uważała, że początkujący wójt nie powinien zarabiać tyle, co jego poprzednik. Argumentowano, że nie ma on doświadczenia i podkreślano, że były wójt, rozpoczynając pracę w samorządzie, też miał jedną z najniższych pensji.

– Ale to było osiem lat temu, w innych realiach. Moja córka pracuje w Siedlcach „za biurkiem” i nie ma takiej odpowiedzialności jak wójt, a ma większą pensję – mówi Czesław Wawryniuk. – Czy to nie jest śmieszne? 5 tys. zł dla osoby, która zarządza naszą małą ojczyzną? Byłem tak zbulwersowany, że napisałem wniosek i zbierałem podpisy. Mogłem ich zebrać nie 21, a 100. Bo osób, które tak uważają, jest w gminie mnóstwo. Nie było jednak sensu jeździć po wszystkich miejscowościach. Chodziło o zasygnalizowanie radnym, że mieszkańcy nie godzą się, by wójt tak marnie zarabiał.

Zostało Ci do przeczytania 77% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 5/2019:

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.