Wierny liberalnym wartościom

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-02-20 10:05:06 liczba odsłon: 3584
Wiesław Kalicki fot. MZ

Wiesław Kalicki fot. MZ

Wiesław Kalicki z Siedlec zastąpił Kamilę Gasiuk-Pihowicz na stanowisku przewodniczącego regionu Nowoczesnej na Mazowszu.

W minioną sobotę, 16 lutego, odbyła się konwencja Nowoczesnej, na której wybrano nowego przewodniczącego regionu mazowieckiego, po przejściu Kamili Gasiuk-Pihowicz do Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory to posłanka przewodziła regionowi Mazowsze. Na jej miejsce wybrano Wiesława Kalickiego z Siedlec. Członkiem zarządu została siedlczanka Magdalena Daniel, przewodnicząca koła siedleckiego.

– Przejęcie kierowania regionem po tak charyzmatycznej postaci jak posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz jest wielkim wyzwaniem – przyznaje Wiesław Kalicki. – Dla mnie pierwszym i najważniejszym zadaniem będzie zintegrowanie członków Nowoczesnej. Chciałbym, aby każdy w Nowoczesnej miał swój głos i wkład w program ugrupowania. Nasze liberalne wartości są dla mnie bardzo ważne. Dotyczy to wolności gospodarczej, szacunku do własności prywatnej, pracy i jej efektów, a także otwartości i wolności światopoglądowej.

Nowoczesna nie ma ostatnio dobrej passy. Sondaże nie pozostawiają złudzeń – partia albo balansuje na granicy progu wyborczego, albo jest grubo pod kreską.

– Wielokrotnie już słyszałem pytanie, czy Nowoczesna istnieje? Odpowiadam: istnieje. Pokonywanie trudności traktuję jako wartościowe doświadczenie. Zachęcam osoby niezwiązane z polityką do podzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniem, moją ambicją jest, aby każdy pomysł mieszczący się w idei liberalnej, miał szansę na dyskusję i mógł być usłyszany – mówi Wiesław Kalicki.

Nowy przewodniczący zapewnia, że Nowoczesna jest wierna propagowaniu wartości liberalnych.

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.