Jubileusz "Siódemki"

Siedlce

Edyta Zdunek 2019-03-19 22:32:06 liczba odsłon: 146990

fot. Aga Król

19 marca w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach zebrało się wielu znamienitych gości. Wszystkich połączyło wspólne świętowanie 60-lecia powstania placówki. Na uroczystościach jubileuszowych pojawiła się także rodzina patrona szkoły Czesława Kamińskiego.

Sala gimanstyczna siedleckiej "Siódemki" pękała w szwach. Obchody rocznicowe zgromadziły społeczność szkolną, absolwentów, obecnych i byłych nauczycieli oraz zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in.: Andrzej Sitnik - prezydent Siedlec, Dorota Skrzypek -I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Adam Skup - dyrektor siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz radni siedleckiej Rady Miasta.   

Dyrektor SP nr 7 Alicja Świderska ze szczególnym wzruszeniem witała najbliższą rodzinę patrona szkoły Czesława Kamińskiego - córkę Aliną Olech, córkę chrzestną Wiesławę Konopczyńską oraz wnuki. 

 - Jubileusz jest okazją do wspomnień i wzruszeń. Trudno jest być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia - powiedziała Alicja Świderska -Nasza szkoła połączyła wiele pokoleń, była świadkiem historii tworzonej przez nas wszystkich.

Listy gratulacyjne i wiele, wiele życzeń przekazali na ręce pani dyrketor zaproszeni goście. Prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik, który przez wiele lat był związany z "siódemką" także nie krył sentymentu do tej placówki:

- Powiem od serca. Miałem przyjemność pracować w tej szkole zaraz po studiach, potem miałem zaszczyt kierować nią jako dyrektor, dzisiaj chcę serdecznie podziękować za te wszystkie lata, a szczególnie za odnalezienie i zaproszenie do Siedlec rodziny Czesława Kamińskiego - patrona szkoły - powiedział prezydent. 

Andrzej Sitnik zwrócił się także bezpośrednio do uczniów - Kiedy byłem dyrektorem tej placówki miałem różne sytuacje. Gdy dopadały mnie gorsze chwile, zawsze pomagało mi wejście do klasy, spojrzenie na dzieci. One motywowały do pracy, do tego by współtowrzyć tę szkolną społeczność. Niech każde z Was rozwija te talenty, które nosi w sobie, bo szkoła daje Wam do tego wspaniałe warunki.

W części artystycznej wystapiło wielu utalentowanych uczniów siedleckiej "Siódemki" oraz absolwenci. Wisienką na torcie okazał się wspólny występ wszystkich nauczycieli placówki, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę "Moja szkoła". 

Relację z uroczystości znajdziecie w kolejnym, papierowym wydaniu "TS".  

 

 

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.