reklama

Drżyjcie, kawki i gawrony!

Mińsk Mazowiecki

Tomasz Markiewicz 2019-04-06 11:20:58 liczba odsłon: 1528
Łukasz Krawiec z sokołem fot. Aga Król

Łukasz Krawiec z sokołem fot. Aga Król

Magistrat zainwestował w specjalistę prosto z lotniska.

reklama

Ptaków coraz więcej, a ludzi coraz mniej. Czy tak będzie wyglądał park miejski im. Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim? Na szczęście nie. Miasto wypowiedziało wojnę kawkom i gawronom. Do akcji wkroczyli sokolnik i jastrzębie Harrisa.

Gawrony mnożą się na potęgę, bombardują ludzi i alejki parkowe swoimi odchodami. Najbardziej krzykliwe są w okresie rozrodu, ich jazgot odstrasza spacerowiczów. Czy jest ich dużo w mińskim parku?

- W mojej ocenie to kolonia licząca jeśli nie tysiąc, to przynajmniej kilkaset sztuk - szacuje sokolnik Mariusz Chruściński.

Do niedawna odstraszały je dźwięki ptaków drapieżnych emitowane z głośników zamontowanych na pałacu. Ale ta metoda nie zdała egzaminu. Dlatego 1 marca miasto zatrudniło sokolnika.

ROBOTA NIE ROBI SIĘ SAMA

Dzień sokolnika w mińskim parku zaczyna się o szóstej rano.

- Dyżur pełni mój pracownik Łukasz, który przywozi zamiennie cztery ptaki różnych gatunków. To jeden samiec Harrisa (nazywany też myszołowem towarzyskim), dwie samice Harrisa, jastrząb gołębiarz, raróg górski i raróg stepowy - wylicza Mariusz Chruściński.

Zostało Ci do przeczytania 72% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.