Lekarz z Siedlec zgłosił się do pomocy ofiarom wypadku na Maderze

Siedlce

Justyna Janusz 2019-04-18 11:47:16 liczba odsłon: 14388
Mariusz Mioduski fot. pyt

Mariusz Mioduski fot. pyt

Lekarz anestezjolog ze szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, Mariusz Mioduski zgłosił się do szpitala w portugalskiej Maderze zaraz po tym, jak doszło tam do wypadku autokaru, w którym zginęło wiele osób.

Był tam na urlopie, ale jak sam mówi na urlopie też jest lekarzem.  

Mariusz Mioduski jest zastępcą dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Jest też świetnym lekarzem anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej. To on diagnozował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego po ataku nożownika. W tym tygodniu pojechał na urlop na portugalską Maderę. 17 kwietnia doszło tam do wypadku autokaru, którym podróżowały 53 osoby, 29 z nich zginęło, kilkadziesiąt osób było rannych.

– O wypadku dowiedziałem się bardzo szybko – mówi Mariusz Mioduski. – Pomyślałem, że jako anestezjolog mogę się przydać. Wiedziałem, że szpital na Maderze jest niewielki, więc lekarzy też nie mają zbyt wielu. 

Lekarz zgłosił się do szpitala. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. -Na miejscu nie było żadnego anestezjologa, więc byłem przygotowywany do operacji- mówi.- W międzyczasie jednak zjawił się miejscowy lekarz. On przejął pałeczkę.

Mariusz Mioduski mówi, że w szpitalu panowało duże zamieszanie. – Tamtejszy SOR jest mniejszy niż nasz w szpitalu wojewódzkim – dodaje. – W krótkim czasie trafiło tam wielu zszokowanych i przerażonych pacjentów w różnym stanie zdrowia.

Mariusz Mioduski zostawił w szpitalu swój numer telefonu. – Jestem na urlopie, ale jestem też lekarzem – mówi. Jak trzeba pomóc, to po prostu pomagam. (jj)

Komentarze (26)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.