reklama

Lekarz z Siedlec zgłosił się do pomocy ofiarom wypadku na Maderze

Siedlce

Justyna Janusz 2019-04-18 11:47:16 liczba odsłon: 8776
Mariusz Mioduski fot. pyt

Mariusz Mioduski fot. pyt

Lekarz anestezjolog ze szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, Mariusz Mioduski zgłosił się do szpitala w portugalskiej Maderze zaraz po tym, jak doszło tam do wypadku autokaru, w którym zginęło wiele osób.

reklama

Był tam na urlopie, ale jak sam mówi na urlopie też jest lekarzem.  

Mariusz Mioduski jest zastępcą dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Jest też świetnym lekarzem anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej. To on diagnozował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego po ataku nożownika. W tym tygodniu pojechał na urlop na portugalską Maderę. 17 kwietnia doszło tam do wypadku autokaru, którym podróżowały 53 osoby, 29 z nich zginęło, kilkadziesiąt osób było rannych.

– O wypadku dowiedziałem się bardzo szybko – mówi Mariusz Mioduski. – Pomyślałem, że jako anestezjolog mogę się przydać. Wiedziałem, że szpital na Maderze jest niewielki, więc lekarzy też nie mają zbyt wielu. 

Lekarz zgłosił się do szpitala. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. -Na miejscu nie było żadnego anestezjologa, więc byłem przygotowywany do operacji- mówi.- W międzyczasie jednak zjawił się miejscowy lekarz. On przejął pałeczkę.

Mariusz Mioduski mówi, że w szpitalu panowało duże zamieszanie. – Tamtejszy SOR jest mniejszy niż nasz w szpitalu wojewódzkim – dodaje. – W krótkim czasie trafiło tam wielu zszokowanych i przerażonych pacjentów w różnym stanie zdrowia.

Mariusz Mioduski zostawił w szpitalu swój numer telefonu. – Jestem na urlopie, ale jestem też lekarzem – mówi. Jak trzeba pomóc, to po prostu pomagam. (jj)

Komentarze (26)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.