Tablica, znaczek i goście...

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-04-22 21:36:18 liczba odsłon: 2799
Tablica w kształcie macewy, fot. Ana

Tablica w kształcie macewy, fot. Ana

Na murze cmentarza żydowskiego w Siedlcach przy ul. Szkolnej pojawiła się tablica z Gwiazdą Dawida i napisami w językach polskich i hebrajskim, informująca, że "W tym miejscu znajduje się cmentarz żydowski".

Na tablicy tej umieszczono również podpowiedź, że informacje na temat granic i historii znajdziemy na stronie www.zabytek.pl .  

Po drugiej stronie bramy zawieszono wreszcie na cmentarnym murze znaczek: zabytek chroniony prawem. Nekropolia ta została wpisana do rejestru zabytków 17.12.1993 r.

Gdy poszłam dziś zapalić znicz na tym cmentarzu, spotkałam tam 3-pokoleniową rodzinę z 3 dzieci. Kolejną, jakże miłą niespodzianką, były wypalone znicze, porozstawiane pomiędzy macewami. Najmilszą jednak było to, że od mojego październikowego sprzątania na terenie cmentarza przybyło niewiele śmieci (głównie pudełek po papierosach). 

 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.