Przeżyłam z Tobą tyle lat

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-05-12 09:21:41 liczba odsłon: 2639
plakat

plakat

26 maja o godz. 16.00 i 19.00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystąpi - w ramach Dnia Matki w Teatrze - Krystyna Giżowska.

Piosenkarka zaśpiewa swoje największe przeboje, m.in.: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „W drodze do Fontainebleau”. Artystce będą towarzyszyć Adam Pawlikowski - kierownictwo muzyczne + piano oraz Grzegorz Globus - gitara + voc.

Krystyna Giżowska jako solistka zadebiutowała na festiwalu piosenki w Soczi w 1976 r. Zdobyła wówczas II nagrodę.

jWcześniej jako amatorka śpiewała w zespole Transportowiec w Koszalinie. Brała też udział w konkursach piosenki Polskiej, Żołnierskiej oraz w Giełdach Piosenki, zajmując I miejsca.

Rok 1977 przyniósł jej II nagrodę na Coupe d'Europe w Villach w Austrii. 1978 r. to I nagroda za interpretacje piosenki do muzyki Chopina na festiwalu przebojów w Rostocku. Rok 1979 - III nagroda i nagroda publiczności piosenki w Dreźnie. Rok 1981 - Grand Prix na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlscham w Szwecji. Rok 1984 - Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot'84.

Wydała płyty: "Jestem jak inne", "Nie było ciebie tyle lat", "Przeżyłam z tobą tyle lat", "Duety - Ci wspaniali i Ja", "Złote przeboje", "Antologia cz. I i II", "Kolędy i Pastorałki", płyta dla dzieci "Kosmiczna deskorolka". Największe Przeboje: "Złote obrączki", "Nie było ciebie tyle lat", "Przeżyłam z tobą tyle lat", "W drodze do Fontainebleau", "Blue box", "Koncert na światło i cień", "Samotność czeka na peronie".

Zanim poszła własną drogą estradową 

Współpracowała z Big Bandem, prowadzonym przez Ryszarda Poznakowskiego i Ryszarda Balickiego. Na jakiś czas związała się z zespołem "Flotyllą", pracując w nim pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego i ucząc się: dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.