Siedlce rolkami stoją

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-05-23 12:02:24 liczba odsłon: 3774
Jacek Marciniak z córką Mają fot. A. Król

Jacek Marciniak z córką Mają fot. A. Król

Z Jackiem Marciniakiem rozmawia Mariola Zaczyńska.

Jest ojcem chrzestnym siedleckiego rolkowiska. Zainicjował nocne przejazdy przez miasto na rolkach (nightskating), które stały się imprezą kultową. Setki osób zakłada rolki na nogi i przejeżdża ulicami miast. Są: muzyka, eskorta policji i adrenalina. Sam nauczył się jazdy na rolkach 10 lat temu. Od dwóch lat jest profesjonalnym instruktorem sportów wrotkarskich.

Zdumiewająca kariera. Dziesięć lat temu prowadziłeś firmę geodezyjną, a rolki założyłeś na nogi pierwszy raz. W jakim byłeś wieku?

- 42 lata. Uczyłem się od zera. Nie potrafiłem zakręcać, oglądałem na youtube filmy, jak to się robi.

Samouk?!

- Samouk. Na nartach nauczyłem się jeździć dopiero w wieku 36 lat.

...

Zawody Mazowieckiej Ligi Bladecross rozpoczną się 25 maja (sobota) o godz. 9.30 na rolkowisku (lodowisko) przy ul. B. Prusa 6. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy amatorzy w kategoriach wiekowych: juniorzy rocznik 2012 i młodsi), 2010–2011, 2008–2009, 2005–2007. Kategoria: 15+ (roczniki 2004 i starsi). Przewidziano też zapisy do konkurencji dziecko plus rodzic.

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 21/2019:

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.