reklama

Z serca dla Siedlec

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-06-04 11:30:39 liczba odsłon: 327
fragment zaproszenia

fragment zaproszenia

5 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Teatralnej Miasta Siedlce zostanie otwarta wystawa prac Piotra Goławskiego, przygotowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

reklama

"Nasze przyjazne miasto" to pierwsza indywidualna prezentacja prac siedlczanina. Próba generalna miała miejsce w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Osadzeni byli zachwyceni pracami pana Piotra, na których są znane mieszkańcom Siedlec, ale niekoniecznie wyłącznie zabytkowe miejsca, m.in.: ratusz "Jacek", mostek w parku, wejście do Urzędu Miasta, pomnik nad zalewem.

Piotr Goławski prowadzi własną firmę. Do rysowania wrócił w dorosłym życiu. Swoje prace podpisuje "Feliks Dziad", nie chcąc, by ktoś zarzucił mu, że promuje się za pomocą znanego nazwiska, tym bardziej, że zbieżność nazwisk jest w tym wypadku przypadkowa. Dziadka Feliksa nie widział na oczy, podpisem oddaje mu cześć.

- Mam niemalże 50 lat. Od 2 lat biorę udział w kursie dla dorosłych, organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. To taki kurs bez ocen, ale profesorowie dociskają nas i wkręcają w sztukę - przyznaje pan Piotr.

Na wystawie "Nasze przyjazne miasto" zaprezentuje 27 grafik i rysunków, wykonanych tuszem i ołówkiem. Wszystkim towarzyszą odkręczne wpisy lokalnych VIP-ów.

- Brałem 4 grafiki i szedłem z nimi do dyrektorów, komendantów, wójtów. A oni wybierali ten, o którym chcą coć napisać. Udało mi się uzyskać ok. 100 wpisów, w tym od biskupa, dwóch prezydentów, senatora i generała... Zależało mi na tym, by były od serca. By podzielili się w nich myślami, które chcieliby przekazać wnuczkom i potomnym. Mogły być związane z wykonywaną przez nich pracą, ale nie musiały takie być. Myślę, że udało mi się dzięki tym wpisom oddać ducha dzisiejszych Siedlec - cieszy się pan Piotr.

Oprócz wpisów VIP-ów na wystawie znajdziemy też trzy wpisy statystyczne, z danymi, pozyskanymi w: Urzędzie Stanu Cywilnego, Urzędzie Skarbowym i Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Dowiemy się z nich, ilu mieszkańców liczą obecnie Siedlce, ile w tym roku wystawiono aktów urodzeń i zgonów. Poznamy kwoty podatków, jakie wpłacili mieszkańcy.

- Cieszę się, że ludzie uwierzyli w sens tej mojej kapsuły czasu. Myślę, że udało mi się stworzyć reportaż z Siedlec z 2019 r. - cieszy się Piotr Goławski.

"Nasze przyjazne miasto" będzie można oglądać w Galerii Teatralnej do 19 czerwca. Wstęp bezpłatny. (Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.