Wystawa "Nasze przyjazne miasto. Feliks mój Dziad" - Piotr Goławski jest artystą totalnym!

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-06-07 12:40:58 liczba odsłon: 9188

Piotr Goławski i jego grafika przedstawiająca „Jacka” fot. MZ

Piotr Goławski ma głowę pełną pomysłów. Gdy tworzy, wchodzi w świat sztuki całym sobą. Przez dwa tygodnie będziemy mogli oglądać jego wystawę grafik w CKiS, zrealizowaną w ramach stypendium Prezydenta Siedlec.

Wystawa "Nasze przyjazne miasto. Feliks mój Dziad" jest nietypowa. Zobaczymy na niej nie tylko świetne grafiki. Piotr Goławski obszedł siedleckie instytucje i zapukał do drzwi ludzi, których nazywa osobowościami. Poprosił o wpisanie komentarzy na odwrocie grafik. Komentarzy o Siedlcach. Odpisy umieścił pod grafikami.

- Ta wystawa do kapsuła czasu. Utrwaliłem miasto i ludzi w tej chwili, w danym momencie, na tym etapie rozwoju - mówi Piotr Goławski. - Za wiele lat, da nam to świadectwo, jacy byliśmy, jakie było miasto.

Artysta podzielił się na wernisażu niesamowitą wiadomością. Otóż... Złożył już do Muzeum Regionalnego w Siedlcach wniosek, o powtórzenie wystawy... za sto lat!

- To jest właśnie kapsuła czasu - podsumował.

Zaskoczył gości jeszcze jednym spontanicznym pomysłem. Używając datownika (z ustawioną datą 5 czerwca - dnia wernisażu) stworzył grafikę z sylwetką "Jacka", na której można złożyć swój podpis.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „TS”

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.