reklama

Będą kolejne kurniki?

Sokołów Podlaski, gmina Ceranów

Kamil Waszczuk 2019-06-15 23:09:22 liczba odsłon: 2607
Ewa Częścik: Jako gmina jesteśmy szarą myszką w tej całej procedurze (fot. KW)

Ewa Częścik: Jako gmina jesteśmy szarą myszką w tej całej procedurze (fot. KW)

W Lubieszy (gm. Ceranów) jest ferma drobiu, składająca się z sześciu kurników. Wybudowano ją już kilka lat temu. Mieszkańcy wsi skarżą się na smród. Nic dziwnego, że bardzo się zdenerwowali, gdy pocztą pantoflową dowiedzieli się o planowanej rozbudowie fermy.

reklama

- Podobno ma być łącznie jedenaście kurników. Gdyby to była prawda, nie wyobrażamy sobie tutaj życia. Przecież smród będzie nie do zniesienia – podkreślają.

Parę tygodni temu prywatny inwestor zwrócił się do Urzędu Gminy w Ceranowie z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach środowiskowych. Rzeczywiście, chodzi o budowę kolejnych pięciu kurników.

- Wystąpiliśmy już do kilku instytucji o wydanie opinii, m.in. do RDOŚ i sanepidu. Na razie nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi – mówi wójt Ewa Częścik.

A jeśli opinie będą pozytywne?

- Wtedy nic nie możemy zrobić. Nasza decyzja musi się opierać na tych opiniach. Mnie, niestety, obowiązują przepisy administracyjne. Nic wbrew nim nie mogę zrobić. Jako gmina jesteśmy szarą myszką w tej całej procedurze – podkreśla pani wójt.

Dodaje też, że rozmawiała o kurnikach z samorządowcami z sąsiednich gmin i przedstawicielami organizacji ekologicznych.

- Wiem, że taka inwestycja jest uciążliwa dla mieszkańców. W remizie w Ceranowie było już spotkanie w tej sprawie. Oprócz przeciwników przyszli też zwolennicy. Słuchałam jednych i drugich. Chociaż przyznam, że argumenty „za” budową są dla mnie zupełnie niezrozumiałe – zaznacza Ewa Częścik.

Zostało Ci do przeczytania 61% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.