reklama

Patrycja Gil – Dziewczyna na medal!

Siedlce

Paweł Świerczewski 2019-06-18 13:46:05 liczba odsłon: 2426

Od lewej: Adam Gabiński, Krystian Misztal, Patrycja Gil, Zygmunt Wielogórski i Sebastian Pawlak. fot. pyt

Dzisiaj (18 czerwca) odbyła się konferencja prasowa poświęcona sukcesowi zapaśniczki WLKS Nowe Iganie – Patrycji Gil, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek.

reklama

Patrycja Gil, która niedawno sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski seniorek, tym razem wywalczyła krążek z tego samego kruszcu w rywalizacji juniorek na arenie europejskiej. Mistrzowska impreza odbyła się na początku czerwca w hiszpańskiej Pontevedrze. Zapaśniczka stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej 55 kg.

- Śpiewają, że dziewczyny lubią brąz i chyba rzeczywiście Patrycja ten brąz polubiła. Mam jednak nadzieje, że w niedalekiej przyszłości równie mocnym przywiązaniem będzie darzyć złoto, co przełoży się na jej zdobycze medalowe – żartował prezes WLKS-u, Zygmunt Wielogórski.

Trenerzy zapaśniczki – Sebastian Pawlak i Krystian Misztal opowiedzieli o drodze ich podopiecznej do sukcesu. Okazało się, że już w ćwierćfinale przyszło się jej mierzyć z silną i utytułowaną Rosjanką Ekateriną Verbiną. Patrycja Gil uległa rywalce na punkty, choć była bliska wygrania pojedynku przed czasem. Rosjanka potwierdziła swoja klasę w późniejszych walkach, sięgając po mistrzowski tytuł. Zawodniczce WLKS-u pozostały zmagania w repesażach, w których pokazała się ze znakomitej strony, eliminując kolejne przeciwniczki. W małym finale stoczyła bój z Białorusinką Daryą Sinkavets. Rywalkę rozłożyła na łopatki i mogła się cieszyć z jednego z największych sukcesów w swojej karierze.

- Wiedziałam, że nie mogę stracić tej szansy. Byłam gotowa zrobić wszystko, żeby wygrać. Jak tylko nadarzyła się okazja, zaatakowałam przeciwniczkę i nie pozwoliłam się jej wywinąć. Jestem z siebie bardzo zadowolona  – opowiadała nasza zapaśniczka.

Już niedługo przed Patrycją Gil kolejne ogromne wyzwanie sportowe. W sierpniu stanie do rywalizacji w mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w Estonii.

- Nie nastawiamy się na konkretny wynik. Chcemy po prostu dobrze wykonać swoją pracę. Jak to zrobimy, sukces sam przyjdzie i spotkamy się na kolejnej konferencji, pogratulować Patrycji zdobyczy – mówił Sebastian Pawlak.  

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Najnowszy numer 42/2019 w sprzedaży od 2019-10-16.

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.