Kolejne worki z nakrętkami

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-06-24 14:04:06 liczba odsłon: 4675

Grupa terapeutyczna ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach cieszy się, że może pomóc innym, fot. Ana

1,5 worka nakrętek od Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach oraz 3 worki, przekazane przez grupę terapeutyczną ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskiem Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach...

...(placówka przy ul. Sienkiewicza 32) dołączają do nakrętek, które w najbliższą środę odbierze od nas wolontariusz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aleksander już po raz drugi przekazała nam nakrętki.

- Jak znam nasze dzieci, to przyjdą na początek roku szkolnego z reklamówkami pełnymi nakrętek - mówi z uśmiechem sekretarz szkoły, Joanna Markowska. 

 

Grupa terapeutyczna ze ŚDS zbiera nakrętki od blisko 2 lat. Przekazywała je... Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, tyle że za pośrednictwem ks. Marcina Olko i siedleckiej bursy.

- Raz przekazaliśmy nakrętki na rzecz Amelki. Jej mama przyjechała do nas i sama je odebrała - mówi terapeuta grupy Katarzyna Kałużna-Komar. - Nasi podopieczni zbierają nakrętki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem. Niektórzy przynoszą nawet korki, które znajdują na ulicy, w trawie czy w pobliżu śmietników. Otrzepują je z piasku, myją i przekazują dla dzieci. My sami na co dzień doświadczamy bardzo dużo pomocy, od wielu osób. Nam ludzie pomagają, dlatego my też chcemy pomóc innym - dodaje.

O Zakręconej Akcji dowiedziała się od terapeutki Anny Januszewskiej, która zna ks. Marcina Olko z siedleckiej bursy. Dzięki niemu nakrętki ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR trafiały do lubelskiego hospicjum.

- Nie tylko my przekazywaliśmy nakrętki na pośrednictwem ks. Marcina. Gdy pracowałam jako rehabilitantka w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach, tam też zbierano nakrętki dla hospicjum im. Małego Księcia i przekazywano je do siedleckiej bursy - dodaje druga z terapeutek. 

Kierownikiem ŚDS jest Kamil Wielgórski. Jako terapeuci pracują z grupą: Marcin Biarda, Katarzyna Komar-Kałużna, Monika Krasuska, Ewelina Serbiak i Anna Wójcik. 

Zarówno oni, jak i ich podopieczni obiecali, że znowu odezwą się we wrześniu i przekażą kolejne worki z nakrętkami. Dziękujemy!

Jeśli Wy też chcecie przekazać nakrętki na rzecz dzieci z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, możecie je przynieść do Biura Ogłoszeń "TS" (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) lub skontaktować się bezpośrednio ze mną a_abramowicz@siedlecki.pl .

PS Przed chwilą dostałam SMS-a od niezawodnych Krasnoludków (Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach. Uzbierały kolejny worek z korkami. :-)

Pisząc ostatnio o nakrętkach, wspomniałam, że zbliżamy się do 100. worka. Nieśmiało marzyłam, że może uda nam się do września, kiedy to minie rok, odkąd włączyliśmy się w Zakręconą Akcję, uzbierać 100 worków. Nie myślałam, że marzenie to spełni się. I to tak szybko. Pięknie Wam wszystkim dziękuję! (Ana)

 

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.