Wyzwanie z widokiem na Tatry

Siedlce

Justyna Janusz 2019-07-19 09:43:17 liczba odsłon: 11281
Magdalena Daniel spakowana przed wyjazdem z Siedlec. fot. A. Król

Magdalena Daniel spakowana przed wyjazdem z Siedlec. fot. A. Król

Nigdy tego nie robiłam, ale to nie może być trudniejsze od chirurgii dziecięcej.

Znana siedlecka lekarka i radna Magdalena Daniel od 1 sierpnia będzie prowadziła pensjonat w Tatrach. Zrezygnowała z funkcji ordynatora oddziału chirurgii dziecięcej, złożyła mandat radnej, sprzedała mieszkanie w Siedlcach.

Urodziła się na ziemiach zachodnich, a potem z rodzicami (ojcem lekarzem i matką pielęgniarką) przeprowadziła się do Siedlec. Studiowała w Gdańsku, który w latach 80. wydawał się kolorowym miastem z wolnościowymi aspiracjami. Tam skończyła medycynę i wróciła do Siedlec.

– Zawsze żartowałam, że na starość to mi już tylko góry zostają, bo mieszkałam na zachodzie, wschodzie i północy – śmieje się.

Po śmierci mamy, jesienią ubiegłego roku, uznała, że w Siedlcach już ją niewiele trzyma.

– Wszystko, co miałam tu zrobić, już zrobiłam. Dwadzieścia jeden lat temu od podstaw stworzyłam oddział chirurgii dziecięcej w szpitalu wojewódzkim. Teraz mogę go przekazać w ręce ludzi, którzy tu się wykształcili. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść.

W styczniu zaczęła szukać pensjonatu w górach. Obejrzała ich sporo. Gdy zajechała do Murzasichla, stwierdziła, że to może być to. Odkupiła dwa domy od gitarzysty popularnego w latach 60. i 70. zespołu Tajfuny.

Zostało Ci do przeczytania 67% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 29/2019:

Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.