Zajmujmy się swoim życiem, nie cudzym...

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-08-02 10:06:24 liczba odsłon: 2089
DJ Wika fot. MZ

DJ Wika fot. MZ

DJ WIKA to najstarsza didżejka w Polsce. Potrafi rozruszać każde pokolenie. Udowadnia, że wiek to tylko umowna granica. I że starości wcale nie trzeba... przesiedzieć.

Z DJ Wiką rozmawia Mariola Zaczyńska.

Pani Wiko, muszę zacząć od zachwytu... Jakie Pani ma nogi! Niesamowite!

– A, dziękuję! Może i nieźle, ale to nogi gimnastyczki. Uprawiałam gimnastykę, tańczyłam.

Założę się, że gdy pada stwierdzenie, że DJ Wika to najstarsza didżejka w Polsce, pewnie od razu pojawiają się pytania o wiek.

– Zawsze! Przyzwyczaiłam się do tych pytań, bo w naszym kraju i w naszej kulturze taka aktywność seniorki jest szokująca.

A jaka jest odpowiedź na to niedyskretne pytanie?

– 80 lat i 5 miesięcy.

W życiu bym nie powiedziała! Ale pewnie każdy jest tak samo zdziwiony.

– Owszem.

Na pewno każdy też chce wiedzieć, w jaki sposób można utrzymać taką formę. Domyślam się, że Pani ćwiczy. No bo i te rewelacyjne nogi, i figura... Poranna gimnastyka?

– A skąd! Kochanie, nie mam na to czasu! A jeśli mam dzień wolny, to nie robię nic.

Totalny reset?

– Świadomy totalny relaks. No wiesz: kapcie, koszula nocna...

Nie wierzę.

– Uwierz: nic nie robię! Poleguję, przeglądam prasę, książkę... Zaczynam sprzątać i nie kończę: tu zacznę, tam zacznę, i rzucam to.

A kawa? Koniaczek?

– Nie piję alkoholu, nie palę papierosów.

Dieta?

 – Jem to, co lubię. A nie lubię mięsa, podrobów, i przejadania się nie lubię. Przy moim wzroście 160 cm ważę 55 kg. I właściwie całe życie towarzyszy mi ta waga.

No to gdzie tkwi haczyk? Jak utrzymać taką formę?

Zostało Ci do przeczytania 65% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 31/2019:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.