Ukraińskie śpiewne łąki i nie tylko...

Mińsk Mazowiecki

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-08-05 08:02:25 liczba odsłon: 7476

Aleksander i Natalia Jurkowscy na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, fot. Ana

Natalia i Aleksander Jurkowscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskego w Kijowie.

Natalia śpiewa sopranem i gra na bandurze, nazywanej "głosem Ukrainy". Aleksander śpiewa tenorem i prowadzi ich koncerty. Natalia ukończyła wydział muzyki ludowej ze specjalizacją wykonawca koncertowy, Aleksander - wydział wokalny o specjalności: wykonawca koncertowo-operowy. W 2007 roku osiedlili się w Polsce i założyli zespół Angelicus. Koncertują od 2010 roku. 
4 sierpnia Natalia i Aleksander Jurkowscy wystąpili na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, w ramach Niedzielnego Wieczoru Posłuchowego.
Podczas koncertu "Ukraińskie śpiewne łąki" zaprezentowali nie tylko ukraińskie piosenki ludowe, ale również np. "Matko moja, ja wiem" (autorem tekstu jest Andrij Małyszka, muzykę skomponował Płaton Majboroda) oraz arię... "Usta milczą, dusza śpiewa, kochaj mnie" z operetki "Wesoła wdówka" Franza Lehara. Z akompaniamentem bandury zabrzmiały przepięknie. (Ana)
 
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.