Kolejne kurniki w gminie Ceranów: Czy plan zagospodarowania pomoże?

Sokołów Podlaski

Kamil Waszczuk 2019-08-11 10:02:39 liczba odsłon: 2924
Ewa Częścik: Mam związane ręce.

Ewa Częścik: Mam związane ręce.

- Trzeba w końcu sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To jedyny sposób, aby uniemożliwić inwestorowi rozbudowę kurników w Lubieszy - mówi jeden z radnych gminy Ceranów.

Przypomnijmy, że w Lubieszy jest już sześć kurników (powstały parę lat temu), a prywatny inwestor chce wybudować kolejnych pięć. Wielu mieszkańców Lubieszy, a także pobliskiego Ceranowa, sprzeciwia się temu.

- Już teraz śmierdzi, a co dopiero, gdy ferma zostanie rozbudowana. Przecież ludzie zaczną stąd uciekać, nikt nie będzie chciał tu kupić ziemi i osiedlić się. Wartość działek znacznie spadnie - podkreślają mieszkańcy.

Procedura, związana z rozbudową fermy, jest dopiero na początku drogi. Kilka miesięcy temu inwestor zwrócił się do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach środowiskowych. Zanim gmina to zrobi, opinię muszą wydać m.in. RDOŚ i sanepid.

- Tak jak już kilkukrotnie mówiłam, mam związane ręce. Jeśli wszystkie opinie będą pozytywne, nie mam podstaw, aby wydać decyzję odmowną. Inwestor może się przecież odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. I wygra. Sprawa co najwyżej się przeciągnie o kilka miesięcy, a inwestycja i tak powstanie - mówi wójt Ceranowa Ewa Częścik.

Zostało Ci do przeczytania 57% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr :

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.