Nie siedź w domu! Załóż rolki!

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-09-11 14:09:29 liczba odsłon: 3886
Na rolkach jeżdżą młodsi i starsi. Fot. AK

Na rolkach jeżdżą młodsi i starsi. Fot. AK

9. Nightskating już w piątek, 13 września. Pechowcy zostają w domu, farciarze stawiają się na start!

Nocny przejazd na rolkach ulicami Siedlec rozpocznie się o godzinie 19. Od 18.00 będą trwały bezpłatne warsztaty, aby każdy mógł sobie przypomnieć chociażby, jak się bezpiecznie hamuje. Bo hamowanie to przecież podstawa.

Co roku na wieczorne przejazdy na rolkach stawia się po kilkaset osób - starych, młodych i najmłodszych. To ekscytujące i widowiskowe przeżycie. Warto w tym uczestniczyć. Nic dziwnego, że przyjeżdżają także miłośnicy rolek z ościennych miejscowości.

W Siedlcach sporty rolkarskie przeżywają rozkwit. Spora zasługa instruktora Jacka Marciniaka, wokół którego zaczęli się skupiać miłośnicy rolek. Podpowiada on, uczy, koryguje błędy. Czasem wystarczy jeden wpis na facebookowej grupie Rolki Siedlce: „Czy będzie ktoś o 18?”. Zaraz sypią się komentarze: „Ja! I ja! To ja też!”. I istotnie, na rolkowisku spotyka się wesoła grupa z rolkami na nogach.

Jeżdżą mali i duzi, panie i panowie. Mijając się, witają się po imieniu lub z pełną kurtuazją: „dzień dobry pani, dzień dobry panu”. Jedni kręcą już piruety i slalomy, inni... po prostu jadą przed siebie. I też jest dobrze.

Warto dodać, że siedleccy rolkarze sprowadzili do miasta rolkarskie wyścigi, czyli Mazowiecką Ligę Bladecross. Reprezentantom Mazowsza mogliśmy już kibicować w maju, teraz odbędzie się kolejna edycja - 21 września.

Bladecross to wyścig na torze z przeszkodami, takimi, jak: opony, kartony, taśmy, boxy. Uczestnicy są podzieleni na kategorie wiekowe z podziałem na płeć. Mogą startować dzieci i dorośli. Jest też kategoria rodzinna (rodzic + dziecko). To świetna zabawa dla uczestników i kibiców. Zawody odbędą się oczywiście na rolkowisku przy ul. Prusa 6 (płyta lodowiska).

 

Warsztaty z jazdy na rolkach - godz. 18.00 - kask obowiązkowy. Start przejazdu godz.19.00 Dwie pętle - pierwsza 5 km dla młodszych i mniej zaawansowanych, druga ok.10 km dla bardziej doświadczonych rolkarzy. Pamiętajcie o KASKACH i ochraniaczach!!!

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.