Będę kopał dalej

Siedlce, Żeliszew, Kotuń

Zbigniew Juśkiewicz 2019-09-13 09:36:58 liczba odsłon: 4720
fot. arch

fot. arch

Mieszkaniec Żeliszewa Dużego i jego mama wyszli na drogę i zablokowali inwestycję.

W tej sprawie wójtowi gminy Kotuń Grzegorzowi Góralowi będzie trudno podjąć decyzję. Bo jaka by ona nie była, to zawsze któraś ze stron będzie niezadowolona.

Dylemat dotyczy rowu odwadniającego w Żeliszewie Dużym. Jedna z mieszkanek zdecydowanie domaga się wykopania rowu, bo jej działka jest zalewana. Ale jej sąsiad jest temu przeciwny. Zaczął skutecznie blokować inwestycję.

– Mam trójkę małych dzieci, które są alergikami – wyjaśnia sąsiad. – A w głębokim rowie woda będzie stała i kisła. Nie dopuszczę, aby cuchnąca woda narażała moich synów na kłopoty zdrowotne.

Bo to rów bez sensu

Na przełomie lipca i sierpnia na poboczu drogi pojawiła się koparka. Zaczęła kopać rów.

– Kiedy to zobaczyłem, natychmiast wyszedłem z domu i zablokowałem pracę maszyny – przyznaje pan Daniel. – Powiedziałem operatorowi, żeby przerwał prace, bo nie byłem o nich poinformowany. A powinienem. On grzecznie mi odpowiedział, że skoro jakieś sprawy między mną a wójtem nie są załatwione, to nie będzie się w nie wpychał. Jeszcze tego samego dnia dwie maszyny zostały zabrane z pobocza.

Na drugi dzień mieszkaniec Żeliszewa Dużego poszedł do wójta wyjaśniać sprawę.

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 37/2019:

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.