Od roku zbieramy razem nakrętki

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-09-15 09:50:03 liczba odsłon: 1788
Nakrętkowy kwiat dla uczestników Zakręconej Akcji, fot. Ana

Nakrętkowy kwiat dla uczestników Zakręconej Akcji, fot. Ana

4 września ubiegłego roku zapytałam Was na e-stronie "TS", czy macie niepotrzebne plastikowe nakrętki z gwintem. Przez ten czas uzbieraliśmy wspólnie dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia 115 worów, pełnych kolorowych: korków, zakrętek, nakrętek (różnie je nazywacie).

Gdy przeglądałam wpisy, jakie publikowałam na temat Zakręconej Akcji (na e-stronie TS były w sumie 33), łza w oku się kręciła...

Pan Stefan, wolontariusz z Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przywiózł nam bowiem na dobry początek 2 worki. Kto by pomyślał, że zapełnimy ich 57 razy tyle...

Obiecałam, że wymienię instytucje i osoby nieanonimowe, które przyłączyły się do Zakręconej Akcji. Jeśli kogoś pominęłam, to... wybaczcie i dajcie znać. Poprawię wpis.


Niekwestionowanym liderem w zbieraniu nakrętek okazało się Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach. Wkręciło do Zakręconej Akcji cały blok, w którym ma siedzibę. Krasnoludki przekazały przez ten rok 28,75 worka nakrętek. Jako najbardziej aktywni w zbiórce podziękowania od hospicjum otrzymali również I LO im. B. Prusa w Siedlcach oraz Zespół Szkół w Ceranowie.


Wszystko zaczęło się jednak od pracownika restauracji Sphinx, który po mojej informacji, że Zakład Karny w Siedlcach zbiera nakrętki dla dzieci z hospicjum, przyniósł do redakcji "TS" papierową torbę pełną nakrętek.


Przez ten rok wkręciliśmy się tak, że w pewnym momencie zabrakło nam worków. Poratował nas wtedy Zbigniew Śpiewak z Zakładu Karnego w Siedlcach.

W tej chwili mam w piwnicy nieprzekazanych jeszcze do Lublina: 18 worków nakrętek, sporo pustych worków i kilka plakatów.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w tę piękną akcję. W tzw. międzyczasie okazało się, że wśród moich znajomych jest osoba, która korzystała z pomocy tego hospicjum... Dziękuję, że zaufaliście akurat mi...

Przez ten rok nakrętki przekazali:
restauracja Sphinx, Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale, Publiczne Przedszkole w Skórcu, Niepubliczne Przedszkole Kraina Fantazji w Siedlcach, Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach, Zameczek. Niepubliczne Przedszkole Aktywności Twórczej Montessori w Siedlcach, Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach-Wyrkach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aleksander w Siedlcach, I LO im. B. Prusa w Siedlcach, Zespół Szkół w Ceranowie wraz ze społecznością z tej miejscowości, anonimowy DPS, Grupa terapeutyczna Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach, siedlecki Sanepid, przychodnia stomatologiczna ES-Dent w Siedlcach, społeczność Mokobód, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, panie kucharki z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,
panowie, którzy remontowali budynek, w którym ma siedzibę redakcja "TS", pani sprzedająca warzywa i owoce przed tym budynkiem, pracownicy "TS", znajomi z fb i nie tylko, rodzina i przyjaciele.

We wrześniu przystąpiła do Zakręconej Akcji Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach. Przekazała już 2,5 worka. "Krasnoludki" nazbierały 2,25 worka. Anonimowe osoby przyniosły do Biura Ogłoszeń "TS":
reklamówę i reklamóweczkę, 3 niebieskie worki, a pani Joanna żółtą reklamówkę z nakrętkami.

Zakręcona Akcja trwa. Jeśli chcecie przekazać nakrętki, możecie je przynieść do Biura Ogłoszeń "TS" (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) lub kontaktować się bezpośrednio ze mną mailowo a_abramowicz@siedlecki.pl lub na fb. (Ana)

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.