A Ceranów ani złotówki!

Sokołów Podlaski

Kamil Waszczuk 2019-10-11 18:37:16 liczba odsłon: 4852
Ewa Częścik

Ewa Częścik

- Nie chcę być złośliwy. Zostawię to bez komentarza - powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy w Ceranowie radny Marek Powierza.

Radny przytoczył dane o wysokościach dotacji, jakie zdobyły ostatnio poszczególne gminy powiatu sokołowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak wyliczał, miasto Sokołów dostało 806 tys. zł, gmina Repki - ponad 2,2 mln zł, Bielany - 978 tys., Sterdyń - prawie 1,1 mln, Sabnie - prawie 2 mln, a Kosów Lacki i Jabłonna Lacka - po ponad 1 mln zł.

- Nasza gmina jest jedyną w powiecie, która nic nie dostała. Ani złotówki! - powiedział radny.

Jednocześnie dodał, że samorząd... w ogóle nie składał wniosku o dofinansowanie. A wynosi ono nawet 80 procent wartości zadania.

- Gdybyśmy złożyli wniosek na inwestycję wartą milion złotych, te brakujące 200 tysięcy jakoś by się wyskrobało. A w tym roku była jedyna szansa. To przecież rok wyborczy. Potem może już nie będzie na co składać wniosków - podkreślił.

Radny wprost nie skrytykował władz gminy. Dał jednak innym wiele do myślenia...

- Nie chcę być złośliwy. Zostawię to bez komentarza - podkreślił.

- Pan radny chyba nie wie, jaka jest procedura przy składaniu wniosków - odpowiedziała wójt Ewa Częścik. - Najpierw rada musi zarezerwować pieniądze w budżecie na sporządzenie dokumentacji, później na wkład własny, a dopiero potem składa się wniosek o dofinansowanie. Czy ma pan jakiś pomysł, skąd te pieniądze wziąć? Może znowu mamy zdjąć z wypłat? - zwróciła się do radnego.

- Nie sztuką jest coś zrobić, gdy są pieniądze, lecz wtedy, gdy ich nie ma - wtrącił Marek Powierza.

Radny narzekał też na drogi powiatowe.

- Jak tu mieszkam ponad 30 lat, takich dziur nie było - powiedział. I zaapelował do kolegów radnych, aby wspólnie zaczęli jeździć na sesje powiatowe i „upominać się o swoje”.

- Byłam w starostwie, zgłaszałam problemy. To nie jest tak, że nic nie robię - odpowiedziała pani wójt. Dodała też: - Przedwczoraj był u mnie zastępca kierownika dróg. Powiedział, że prace w naszej gminie niebawem się zaczną (chodzi o minimalne łatanie dziur w drogach - red.). To kwestia tygodnia, może dwóch. 

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.