Staś - budowniczy

Siedlce

Aga Król 2019-10-23 07:45:32 liczba odsłon: 39214

Staś Ostrowski - fot. Aga Król

Staś Ostrowski to 10-letni chłopiec z kl. 5b w Szkole Podstawowej nr 6. To młody budowniczy, którego pasją stało się składanie przestrzennych budowli z puzzli.

 

Jak sam mówi: Moja przygoda z budowlami rozpoczęła się, gdy dostałem pod choinkę pierwszy swój model, było to Koloseum. Złożenie go zajęło mi bardzo dużo czasu i jeszcze wtedy nie wiedziałem, że stanie się to moją pasją.

Staś na swym koncie ma już 60 takich budowli. Jego marzeniem jest zobaczyć je na własne oczy. W Szkole Podstawowej nr 6 otwarto wystawę składającą się z 35 modeli wraz z opisami. Staś interesuje się również matematyką, zoologią, historią  i geografią świata, może właśnie z tych zainteresowań zrodziła  się pasja składania takich miniatur.  Wystawę zorganizowała wychowawczyni Danuta Orzeł przy współpracy Iwony Cymerman-Polichy oraz Doroty Kalinowskiej. Modele mogą oglądać jedynie uczniowie szkoły, ale może uda się  zorganizować taki pokaz dla szerszego grona. (ak)

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.