Burmistrz Łochowa z prokuratorskim zarzutem

Węgrów, Łochów

Stanisław Jastrzębski 2019-10-30 18:49:20 liczba odsłon: 9669
Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.  fot. sej

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski. fot. sej

Prokuratura Rejonowa w Węgrowie postawiła burmistrzowi Łochowa Robertowi Gołaszewskiemu zarzut niedopełnienia obowiązków, przekroczenia swoich uprawnień oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego mieszkańców.

Zarzut z art. 231 par. 1 Kodeksu karnego (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego) został postawiony burmistrzowi w związku z wydaniem przez niego 2 sierpnia 2017 roku opinii do przedstawionej przez PKP PLK koncepcji budowy wiaduktu nad torami w ciągu ul. Wyszkowskiej. Zdaniem niektórych mieszkańców ul. Wyszkowskiej, pozytywna opinia burmistrza dla wiaduktu była kluczowa, gdyż pozwoliła inwestorowi odstąpić o pierwotnego zamiaru budowy w tym miejscu tunelu pod torami (na ta inwestycję ogłoszono przetarg i podpisano umową z wykonawcą) i zamienić go na wiadukt. Pogląd mieszkańców podzieliła węgrowska prokuratura, która postawiła burmistrzowi zarzut, dla którego w Kodeksie karnym przewidziano sankcję nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 - Nie mam nic na sumieniu. Postawione mi zarzutu są dla mnie niezrozumiałe. Mam nadzieję, że na dalszym etapie wszystko się wyjaśni – mówi Robert Gołaszewski.

***

O postawionym burmistrzowi zarzucie na dzisiejszej sesji (30 października) chcieli radnych i mieszkańców poinformować Agata Dąmbska z think tanku Forum Od-Nowa oraz Robert Zaliwski, mieszkaniec ul. Wyszkowskiej. Przewodniczący łochowskiej rady Sławomir Ryszawa nie pozwolił im mówić na ten temat.

Do tematu wrócimy w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Siedleckiego”.

Komentarze (29)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.