Artur Boruc o tym, czy coś by zmienił - „Pewnie bym mniej pił”

Siedlce

Paweł Świerczewski 2019-11-18 14:50:54 liczba odsłon: 5617
fot. Roger Goor Wikipedia

fot. Roger Goor Wikipedia

Portal WP SportoweFakty opublikował wywiad z Arturem Borucem - siedlczaninem, 65-krotnym reprezentantem Polski w piłce nożnej.

Jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii opowiedział w nim, m.in. o „sodówce, która mu odbiła” podczas gry w Legii Warszawa i Celticu Glasgow. Zapytany, czy coś by zmienił, Artur Boruc stwierdził „pewnie bym mniej pił”. Redaktor drążąc temat, dociekał, jaki był powód sięgania sportowca po alkohol.

- Wydawało mi się wtedy, że jest mi potrzebny. Że pijąc, robię dobrze, że to słuszna decyzja. Zresztą, to był etap, w którym każdą swoją decyzję uznawałem za fajną. Młodzieżowa głupawka - to chyba dobre określenie. W Legii bardzo długo nie mogłem pić alkoholu, ponieważ się leczyłem. I bardzo fajnie wspominam ten okres. W Szkocji dostosowałem się do tamtejszych zwyczajów. Na Wyspach idzie się ze znajomymi do pubu, zamawia piwa i siedzi. W Glasgow było z kim, wychodziliśmy czasem z Johnem Hartsonem, Chrisem Suttonem, Stiliyanem Petrovem czy Neilem Lennonem. Uczestniczyłem w tym wszystkim całym sobą. Myślałem, że tak trzeba, nie protestowałem, nie czułem, że wypadałoby coś zmienić. Zamknąłem się w czymś takim na kolejne kilka lata i w tym tkwiłem – mówił Artur Boruc.

Siedlczanin przyznał takie, że zdarzyło mu się zagrać na „podwójnym gazie”. Nie chciał jednak zdradzić, w którym meczu.

Z publikacją zapoznacie się tutaj.

Komentarze (13)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.