aktualizacja" >

Kolekcjonerzy z mocą silnikową i sercową aktualizacja

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-01-12 22:13:46 liczba odsłon: 29843

Sławomir Kordaczuk i Andrzej Sitnik, fot. Ana

- Wszystkie kobiety kolekcjonują masę rzeczy. Wystarczy zajrzeć do szafy, do kredensu, do szafki, gdzie się przepisy przechowuje. Tam są kolekcje godne pozazdroszenia... My bez skrupułów mogłybyśmy zostać przyjęte w poczet członków klubu kolekcjonera...

- ... powiedziała dziś (12 stycznia) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, podczas spotkania z okazji 25-lecia Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów, Elżbieta Łęczycka, założycielka zespołu i stowarzyszenia "Nasze Białki".

W zespole tym razem z Panią Elżbietą śpiewają koleżanki - emerytki. Ale tylko ona jest członkinią Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów.

- Mam legitymację z numerem 150. Otrzymałam ją 13 stycznia 2013 roku. Wzięłam ją dzisiaj, bo warto jest od czasu do czasu zajrzeć do tego pięknego, wydrukowanego w niej tekstu, który dodaje nam sił do zmagania się z codziennymi wyzwaniami. Jestem dumna, że należę do tego Klubu - przyznała Elżbieta Łęczycka.

Do grona klubowiczów dołączyli dziś Janusz Kuligowski (legitymacja nr 210) - dyrektor Archiwum Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Wojciech Radzikowski (legitymacja nr 211) - współwłaściciel "Piekarni Ratuszowej" w Siedlcach.

Kwiatów, życzeń, gratulacji i wyrazów uznania za piękne ćwierćwiecze działalności na ręce założyciela i Prezesa Klubu, Sławomira Kordaczuka, złożono wiele. Kolejnych jubileuszy winszowali kolekcjonerom m.in.: prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta radny Maciej Nowak. Najbardziej zaskakującym i niebanalnym prezentem okazała się jednak... miniaturka Forda Mustanga 429 z 1969 r., podarowana przez Prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, prof. nzw. dr hab. Violettę Machnicką.

- To dzięki Tobie, Sławku, dowiedziałam się, że kolekcjonuję miniatury samochodowe. A kolekcjonuję takowe, bo - tak myślę - jest to pewien rodzaj rekompensaty za brak prawa jazdy. Jako że nie umiem prowadzić samochodu, czego już chyba nigdy się nie nauczę, chociaż bardzo bym chciała, kolekcjonuję samochody, którymi mogę sobie jeździć w różne strony i prowadzać je tam, gdzie tylko sobie życzę.

Panie prezesie, wiem, że Pan też w jakiś sposób kolekcjonuje samochody, może trochę innych gabarytów. Wiem, że kocha Pan samochody, zwłaszcza marki Ford. I dlatego pozwalam sobie połączyć nasze pasje tym oto podarunkiem. Jest to miniatura, ale dokładnie zrobiona, Forda Mustanga 429 rocznik 1969. Forda, który został wyprodukowany tylko dla potrzeb wyścigowych. O supermocnym jak na tamte czasy silniku, bardzo nieekologicznym. W dzisiejszym świecie byłby zapewne na pozycji straconej. Jest to auto, które pojawiło się w liczbie 279 egzemplarzy i jeszcze bywa dostępne dla kolekcjonerów. Z tego, co wyczytałam, to takie auto, wypielęgnowane, autentyczne, z 1969 r., kosztuje pomiędzy 500 tys. dolarów a 1 mln dolarów. Ponieważ nie mam takiej sumy, symbolicznie dzielę się z Panem prezesem tym, co mam najcenniejszego w sensie mocy wyścigowej. Dziękuję za tę siłę, którą Pan nam daje. Za ten power, za tę moc silnikową i sercową.

Uroczystość, oprócz zespołu "Nasze Białki", uświetnił minirecitalem akordeonowym 15-letni Szymon Świerzewski z Hołubli.

Po części oficjalnej kolekcjonerzy i goście udali się na słodki poczęstunek - najpierw do foyer CKiS, a następnie do Muzeum Regionalnego.

O dzisiejszym jubileuszu Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów pisałam również TUTAJ. (Ana)

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.