Między płótnem a papierem

Sokołów Podlaski

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-02-08 21:46:01 liczba odsłon: 1832
plakat

plakat

Od 10 lutego (wernisaż o godz. 18.00) w Galerii "Dom" Sokołowskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać wystawę malarstwa i rysunku Zdzisławy Ludwiniak pt. “Między płótnem a papierem”.

Prace profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie będzie można oglądać w Sokołowie Podlaskim do 29 marca. Wstęp bezpłatny.

- Malarstwo nie jest częścią mojej pracy, którą chętnie prezentuję. Odczuwam duży respekt przed tą królową sztuk.

Wielu artystów napisało, że ich życie spełnia się w malarstwie. Ja nie mogę tego o sobie powiedzieć. Co innego rysunek i moja praca na tym polu. W malarstwie trzeba bezustannie być, w sztuce w ogóle trzeba bezustannie być, aby dobrze realizować swoje powołanie do bycia artystą" - napisała o sobie dr hab. Zdzisława Ludwiniak.

Dr hab. Zdzisława Ludwiniak ukończyła Wydział Grafiki ASP w Warszawie, studiowała malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Przez wiele lat była asystentem w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Pabla.

Od momentu otrzymania dyplomu uczelni jest z nią związana pracą dydaktyczną. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa i rysunku dla studentów lat młodszych na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, a także studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN na kierunku Grafika multimedia.

Swoje obrazy i rysunki prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Jest laureatką XI Międzynarodowego Biennale Rysunku w Cleveland w Anglii. W swojej pracy artystycznej zawsze odnosi się do natury. (Ana)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.