Nie targujcie, co jest lepsze...

Siedlce, Iganie, Ostrówek

Zbigniew Juśkiewicz 2020-03-06 09:10:26 liczba odsłon: 8658
Dworek w Iganiach i Dworek w Ostrówku. Fot. Aga Król

Dworek w Iganiach i Dworek w Ostrówku. Fot. Aga Król

Niektórzy radni zarzucali wójtowi gminy Siedlce Henrykowi Brodowskiemu, że nie rozmawiał z nimi o ważnym projekcie za ponad 4 mln zł.

Chodzi o remont dworu w Ostrówku oraz zmianę dotychczasowego przeznaczenia obiektu.

– Na posiedzeniu komisji budżetowej nie było nawet dyskusji, czy radni chcą takiej inwestycji – zaznaczyła Aneta Olszak, przewodnicząca komisji budżetowej.

– Na posiedzeniu komisji prowokowałem taką rozmowę, ale nikt z radnych nie podjął tematu – odparł wójt. – To do kogo ma pani pretensje, do wójta czy do siebie? Rozumiem, że na komisji nie chce pani rozmawiać, bo tam się nie nagrywa. Tam nie ma szkła, tak jak na sesji.

Milczenie podczas posiedzenia komisji tłumaczył także radny Roman Chojecki.

– Jak się dowiedziałem, że na dworek w Ostrówku mamy przeznaczyć ponad 4 miliony, to mnie zamurowało. Zatkało mnie i nie potrafiłem niczego powiedzieć...

Który bardziej zasłużony?

Na sesji radni jednak długo i namiętnie dyskutowali o sprawie. Bo dworek w Ostrówku, w którym obecnie znajdują się mieszkania socjalne, ma być przeznaczony na placówkę kultury. Na razie nie wiadomo jeszcze, na jaką...

Wcześniej obiekt należy wyremontować, na co gmina zamierza pozyskać fundusze zewnętrzne. Część radnych sprzeciwia się jednak inwestowaniu w Ostrówek, opowiadając się za remontem zabytkowego dworku w Iganiach, który jest znacznie starszy i bardziej „zasłużony” dla historii.

Zostało Ci do przeczytania 77% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 10/2020:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.