1 i 3 maja w Siedlcach - 1993 rok!

Siedlce

Teresa Błażejczyk 2020-05-04 08:34:00 liczba odsłon: 7836
Siedlczanie w 1993 roku

Siedlczanie w 1993 roku

Cały reportaż nagrywałam i montowałam na magnetowidzie w systemie VHS.

To fragment jednego z czterech odcinków programów, które zaoferowałam i zrobiłam (bezpłatnie) jako pierwsze do siedleckiej telewizji kablowej.
Rozmowy prowadziła Monika Zalewska, wówczas licealistka, teraz zawodowa aktorka. Jak posłuchacie wypowiedzi to usłyszycie o Szkole Rolniczej, o Zakładzie Lalkarskim "Miś" , o Zakładzie "Karo", których już nie ma. I zobaczycie pomnik przyjaźni polsko-radzieckiej, którego też już nie ma. A w "Restauracji Rafalskich" teraz jest sklep z używanymi rzeczami.
Zauważcie jak się zmieniliśmy, nie tylko pod względem ubierania się czy fryzur. Wtedy niemal każda impreza plenerowa nawet w wykonaniu amatorów - dzieci i młodzieży albo orkiestry dętej przyciągała uwagę sporej publiczności. Cieszyliśmy się z tego. Teraz mamy powszechny dostęp do muzyki i filmów w każdej chwili i takie występy raczej nie znalazłyby widzów.
Audycję podzieliłam na dwie części, bo chciałam pokazać jak najwięcej siedlczan. Może rozpoznacie siebie, swoich rodziców albo dziadków?

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.