Podjęli wyzwanie

Siedlce

Aga Król 2020-05-19 21:50:00 liczba odsłon: 4233
screen

screen

Orkiestra Wojskowa w Siedlcach zaprezentowała publiczności kompozycję Band Fever - Ottona M. Schwarza jako odpowiedź na muzyczne wyzwanie postawione przez Dowództwo Garnizonu Warszawa.


- Inspiracją do tego była obecna sytuacja, a chęć umieszczania takich nagrań w sieci istniał już od dawna. Orkiestra stworzona jest po to by grać, a brak możliwości spotkań na sali prób w pełnym składzie uniemożliwia nam normalną pracę. Spotykamy się w mniejszych grupach. Pomysł narodził się podczas moich spacerów po mieście. Utwór wygrzebałem z naszej biblioteki, (nuty do niego mieliśmy już od 15 lat) wydał mi się ciekawy, by zaprezentować szerszej publiczności. Nagranie utrzymane jest w wesołej konwencji, nawet delikatnie prześmiewczej... wynika to z temperamentów muzyków, którzy mają duży dystans do siebie. Mł. chorąży Zbigniew Makulec podjął się, by te moje pomysły złożyć w całość. Wiele godzin jego ciężkiej pracy przyniosło właśnie taki efekt. Teraz czekamy na odzew innych orkiestr wojskowych, ciekawi jesteśmy jak oni się do tego odniosą. My mamy jeszcze wiele pomysłów, ale nie możemy teraz wszystkiego odkryć, by mieć coś ciekawego na następne wyzwania - powiedział st. chor. szt. Przemysław Hryncewicz - dowódca Orkiestry Wojskowej w Siedlcach.

 

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.