Mobilny konfesjonał - mobilny pomnik wdzięczności

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-05-23 00:50:23 liczba odsłon: 4034
Konfesjonał

Konfesjonał

Na placu im. gen. Sikorskiego w Siedlcach stoi mobilny konfesjonał. To 23-letni mercedes, w dobrym stanie, w którym przez ostatnich 6 lat spowiadał pochodzący z diecezji siedleckiej ks. Rafał Jarosiewicz.

Teraz oklejony nie tylko hasłem "Odpady się wyrzuca, nie kolekcjonuje!", ale również podziękowaniami za błyskawiczną (w ciągu 24 godzin) zbiórkę 105 tys. zł na respirator dla siedleckiego szpitala zakaźnego, służy jako mobilny pomnik wdzięczności, przy którym można sobie zrobić selfie.

Pomysłodawcą mobilnego konfesjonału, przekształconego na czas pandemii w mobilny pomnik wdzięczności, jest ks. Rafał Jarosiewicz, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, obecnie na kontrakcie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 

- Tak jak młodzież robiła sobie przy nim selfie na Woodstocku, gdzie spowiadałem jako kapłan, tak teraz może je sobie robić przy mobilnym konfesjonale - mówi ks. Rafał Jarosiewicz.

Zanim mobilny konfesjonał przyjechał do Siedlec i stanął na placu im. gen. Wł. Sikorskiego, ks. Rafał napisał list do prezydenta Andrzeja Sitnika z prośbą o możliwość zaparkowania mobilnego konfesjonału na kilka dni w pobliżu pomnika Jana Pawła II.

- Jako ksiądz tej diecezji (tu w seminarium siedleckim zdobywałem wiedzę), pracujący obecnie nad morzem chciałbym w centrum Siedlec (w okolicy pomnika papieża Jana Pawła II) choć na kilka dni - jako znak wdzięczności, w centrum miasta, zostawić "kawałek mojego serca", jest ono "bijące" w Mobilnym konfesjonale! To 23-letni samochód, w którym przez ostatnie 6 lat posługiwałem. To o "nim" nakręcono wiele programów TV i napisano setki artykułów (zebrane tu: http://mobilnykonfesjonal.pl/o-nas-w-mediach). Obecnie, choć nie służy jako miejsce do spowiadania (ze względów epidemiologicznych), chciałbym, aby stał się - w kolejnym mieście (po mojej rodzinnej miejscowości), gdzie była prowadzona zbiórka - "mobilnym pomnikiem wdzięczności", przez który wszystkim siedlczanom, jeśli Pan Prezydent wyrazi zgodę, powiemy razem: dziękuję tak ofiarowując "kawałek serca" - napisał w liście datowanym 15 maja 2020.

Rafał Jarosiewicz (ur. 1976) - pochodzi z Białej Podlaskiej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach oraz studiów doktoranckich na wydziale duchowości UKSW w Warszawie. Jest prezesem Zarządu Fundacji "SMS z Nieba" (www.smsznieba.pl), rozsyłającej darmowo miliony SMS-ów z fragmentami z Pisma Świętego i cytatami ewangelizacyjnymi rocz­nie, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inicjatorem akcji „Zanurzeni w miłości – respiratory dla szpitali”. Jest autorem książek m.in: „Mi­łość chodzi po Woodstocku” (wydanej także na CD) czy też „Krótki przewodnik po modlitwie", wydawcą i aranżerem wielu płyt CD z konferencjami i muzyką m.in.: „Jak się modlić, aby otrzymywać?”, „Pytania do sumienia”, „Perełki”, „Rozpoznać Boże Miłosierdzie”.

Współpracuje z zespołami muzycznymi, m.in. "Fuli Power Spirit", "Kanaan", "Pieśń Chwały". Za­inicjował powstanie wielu stron ewangelizacyjnych. Jest związany z Ogólnopolskimi ewangelizacjami: Przystanek Jezus, Bieszczady z Jezusem, Dębowiec. W lipcu 2013 r. był współorganiza­torem rekolekcji „Jezus na Stadionie”, w których wzięło udział 60 tys. Polaków.
 
Prowadził rekolekcje i ewangelizacje w Polsce i zagranicą. Przez 6 lat ewange­lizował w mobilnym konfesjonale, który stawiał przy klubach, pubach czy galeriach handlowych. Wiosną 2019 r., podczas rekolekcji w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku wspólnie, z ministrantami i grupą wiernych spalił przed tą świątynią m.in.: książki o Harrym Potterze, sagę "Zmierzch", książki autorstwa Osho, słoniki i afrykańskie maski. Kilka dni później publicznie za to przeprosił. (Ana) 

 

Komentarze (13)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.