Zawierzyć Siedlce Sercu Maryi

Siedlce

Justyna Janusz 2020-07-17 08:42:57 liczba odsłon: 14646
Teresa Sikorska: Pan prezydent nie chce wejść w układ z Bogiem. Fot. Aga Król

Teresa Sikorska: Pan prezydent nie chce wejść w układ z Bogiem. Fot. Aga Król

Prezydent Andrzej Sitnik twierdzi, że radna PiS zaproponowała mu wejście w układ, który miałby zapewnić mu drugą kadencję.

Jakiś czas temu obserwatorów siedleckiej sceny politycznej zelektryzowały słowa prezydenta Andrzeja Sitnika, który na konferencji prasowej powiedział, że radna Teresa Sikorska z PiS proponowała mu układ.

– Powiedziała, że jeśli zastosuję się do tych ustaleń, to zapewni mi drugą kadencję – stwierdził prezydent.

– Jaki to układ? – zastanawiali się wszyscy. – Czy Sikorska zdradziła swoją formację i opowiedziała się po stronie Sitnika? Zapytaliśmy o to radną Sikorską.

– Proponowałam prezydentowi zawierzenie Siedlec opiece Niepokalanemu Sercu Maryi – wyjaśnia radna. – Ja już siebie dawno zawierzyłam. Pan prezydent nie chce wejść w układ z Bogiem.

Radna mówi, że podawała prezydentowi racjonalne argumenty za taką decyzją.

– Chodziło głównie o ochronę przed koronawirusem. Jestem przekonana, że Maryja by nas przed nim uchroniła. W innych miastach prezydenci zawierzali mieszkańców Sercu Maryi. Uważam, że wzorem prezydentów innych miast naszej ojczyzny, na przykład Rafała Piecha z Siemianowic Śląskich czy Krzysztofa Chojniakaz Piotrkowa Trybunalskiego, należy zawierzyć Maryi nasze miasto. W obliczu epidemii koronawirusa burmistrz Wenecji zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi.

Radna mówi, że o taki wniosek do prezydenta prosili ją sami mieszkańcy.

– Trzy czwarte mieszkańców Siedlec opowiada się za takim zawierzeniem.

Dodaje, że żadnej innej propozycji włodarzowi Siedlec nie składała.

Komentarze (108)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.