Panie premierze, prosimy o kasę

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2020-08-14 10:45:12 liczba odsłon: 4727
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Przed samymi wyborami prezydenckimi premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Korczewa, gdzie uroczyście wręczał samorządowcom promesy na wsparcie lokalnych inwestycji.

W przypadku większości gmin były to kwoty około 500 tysięcy złotych. Gmina Siedlce, jako największa w regionie, otrzymała aż 1 milion 917 tysięcy złotych. Na razie jednak nie otrzymała tych pieniędzy. Złośliwi mówią już o nich, że to tekturowe pieniądze, które miały jedynie wesprzeć prezydencką kampanię.

 – Niedawno wysłałem do premiera pismo, w którym proszę go o przesłanie pieniędzy na wsparcie gminnych inwestycji – mówi wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski. - Załączyłem do tego numer konta, na które obiecana kwota powinna być przelana. Czekam więc na faktyczną realizację promesy. To spora kwota, którą możemy spożytkować na wsparcie dowolnej inwestycji. Jest jednak warunek, że musi być ona wykorzystana w ciągu 2 lat. Tak więc uznałem, że już pora zaczynać wydawanie obiecanego wsparcia.

Komentarze (20)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.