Trzeba mieć ambicje

Siedlce

Paweł Świerczewski 2020-09-24 09:56:50 liczba odsłon: 3682
Patryk Kostrzewski fot. Aga Król

Patryk Kostrzewski fot. Aga Król

Jego świetnie rozwijającą się karierę zahamowała kontuzja. Potrzebował prawie czterech lat, żeby wrócić na szczyt.

Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patryk Kostrzewski wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym. Wszystkich swoich rywali pokonał przed czasem!

Impreza została zorganizowana w weekend 11-12 września w hali przy siedleckiej „Samochodówce”. Patryk Kostrzewski osiągnął najlepszy rezultat ze wszystkich reprezentantów WLKS. Rywalizował w kategorii wagowej do 74 kilogramów. Był bezkonkurencyjny! W drodze po złoto pokonał trzech rywali. Z każdym z przeciwników wygrywał przed czasem – przez przewagę techniczną bez straty punktu.

Jego osiągnięcie jest tym większe, że Patryk był najmłodszym rocznikiem, dopuszczonym do zawodów – 2002. Walczyć musiał więc z zawodnikami nawet o 2 lata starszymi!

- Oczywiście, że jestem zadowolony, ale oglądałem później swoje pojedynki i wiem, że jeszcze wiele mam d poprawy. Tym bardziej, że planuję start na mistrzostwach Polski seniorów i tam przyjdzie mi się mierzyć z jeszcze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Uważam, że trzeba mieć ambicje i bardzo chciałbym tam też zdobyć złoto. Wiem jednak, że sięgnięcie po jakikolwiek medal już będzie ogromnym sukcesem. Na pewno mogę obiecać, że dam z siebie wszystko! – zapowiada młody zapaśnik.

Zostało Ci do przeczytania 89% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 39/2020:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.