Od 2 lat razem zbieramy nakrętki

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-09-26 07:54:31 liczba odsłon: 8073

Nakrętki, uzbierane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach, fot. Ana

W tym miesiącu minęły 2 lata, odkąd Czytelnicy "Tygodnika Siedleckiego" przekazują za pośrednictwem tej gazety plastikowe nakrętki Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W ciągu pierwszego roku zebraliśmy 115 worków, w tym roku do dnia dzisiejszego jest ich 111 i pół 112. 

Tylko w tym tygodniu dwukrotnie odbierałam worki z nakrętkami ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach. "Dziesiątka" - dzięki koordynującej zbiórką Pani Ani Sieczkiewicz - jest w tej chwili liderem naszej "Zakręconej Akcji". Od września tego roku przekazała dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia 10 worków hospicyjnych, wypełnionych nakrętkami. 

Do "Zakręconej Akcji" przystąpili też pracownicy Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach.  Zbierając nakrętki, zaangażowali w tę zbiórkę swoich przyjaciół i znajomych. :-)

Worki i woreczki z korkami czekały na mnie również w redakcji "Tygodnika Siedleckiego". Przynosicie je Państwo zarówno do "Biura Ogłoszeń" (czynne od ponidziałku do piątku w godz. 8.00-16.00), jak i do składu komputerowego.

Bardzo miłą niespodzianką były nakrętki, przekazane przez moje koleżanki - Beatę i Anię, która zbierała je, nawet będąc zagranicą.

Niezawodnymi "dostawcami" nakrętek są też Pan Mieczysław, któremu udało się wkręcić w naszą  zbiórkę Jego rodzeństwo i moja rodzina.

Dzięki Wam wszystkim w minionym tygodniu zgromadziliśmy w sumie 8,5 worka nakrętek.

W ciągu tego roku plastikowe korki  regularnie przekazywało mi - oprócz SP nr 10 - Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach. Oprócz "Krasnoludków" nakrętki zbierają przedszkolaki jeszcze w dwóch innych siedleckich przedszkolach -  Przedszkolu Miejskim Nr 6 oraz Niepublicznym Przedszkolu Kraina Fantazji.

"Zakręcona Akcja" rozkręciła się również w szkołach. Poza wspomnianą "Dziesiątką" nakrętki zbierają uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach, Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Siedlcach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Aleksander" w Siedlcach, Centrum Helen Doron Siedlce-Angielski dla Dzieci i Młodzieży.

Nakrętki przekazywali też: Monika Półbratek, Agnieszka Bylińska, Ula Kobryń, Ania Szczygielska, Piotr Prawdzic, Janina i Henryk Jankowscy, Ewelina Kruk-Lewczuk z mamą, Antoni "Tolo" Wróblewski, Pan MieczysławAnna Olędzka, Beata, IrminaKamil, sąsiadki Ania i Zosia oraz moi rodzice.

Korki podarowały nam także firmy i instytucje: Koronto Sp. z o.o. w Siedlcach, Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz pracownicy i słuchacze Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa.

Sporą grupę "nakrętkowiczów" tworzą też osoby, które chcą zachować anonimowość. Równie aktywnie zbierają korki mieszkańcy ul. Pułaskiego w Siedlcach oraz działkowicze z kolejowych ogródków działkowych z Panią Krystyną Mazurek na czele.
W "Zakręconej Akcji" bardzo chętnie biorą też udział uczniowie: Szkoły Podstawowej w Jarczewie, Szkoły Filialnej w Adamowie, Szkoły Podstawowej w Krzesku Królowa-Niwa, Zespołu Szkół w Ceranowie, Zespołu Szkół w Sterdyni oraz Zespołu Szkół w Skrzeszewie. Dwie pierwsze z tych placówek oświatowych są z powiatu łukowskiego, kolejna z powiatu siedleckiego, a 3 następne reprezentują powiat sokołowski, który... razem z Siedlcami najaktywniej zbiera nakrętki. W samym tylko Sokołowie Podlaskim korki przekazują nam pracownicy i sympatycy Sokołowskiego Ośrodka Kultury z Panią Kasią Hardej oraz Biblioteka K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim z nieocenioną dyrektor tej placówki Hanną Lecyk. Do sokołowskiego worka dorzuca też nakrętki Pani Kinga z Wołomina.
Do "Zakręconej Akcji" przyłączyła się również Filia Biblioteczna w OSP Radzików Wielki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach.
Pięknie wszystkim Państwu dziękuję.

Pytacie mnie, czy skoro napisałam o serduszkach na nakrętki, tzn., że sama nie zbieram już korków.
Zbieram! "Zakręcona Akcja" trwa i trwać będzie. Tak jak już kilka razy wspominałam: nakrętek starczy dla wszystkich, tzn. i dla dziewczynki, dla której teraz są w Siedlcach zbierane, i dla siedleckiego hospicjum domowego, i dla podopiecznych hospicjum lubelskiego. W przypadku podopiecznych tych dwóch placówek zbieranie, pamięć o małych pacjentach i trwanie przy nich (choćby symboliczne, dzięki małej plastikowej nakrętce) są dużo ważniejsze niż bicie jakichkolwiek rekordów.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych. Jest nas tak dużo... Pamiętajcie, że to dzięki Wam mały korek nabiera dużej mocy!

Przypominam: zbieramy nie tylko nakrętki z butelek po napojach. Nadają się wszystkie nakrętki, które mają gwint, a więc również te, którymi są zakręcone słoiki z kawą, buteleczki na leki, pasty do zębów, kleje, farby, kremy...

Informacji tej towarzyszą zdjęcia nakrętek, które dostałam w tym tygodniu oraz pudełka, do którego mogą wrzucać plastikowe korki funkcjonariusze i osadzeni w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Piwrwsze nakrętki dla lubelskiego hospicjum otrzymałąm od Was w odpowiedzi na informację o zbiórce nakrętek dla "Małego Księcia" w siedleckiej  jednostce. Bardzo się cieszę, że rozkręconą przez kpt. Martę Kuźmę "Zakręconą Akcją" zajął się por. Zbigniew Śpiewak, a po nim przejął ją ppor. Przemysław Turyk.  To dzięki Państwu hospicjum to dostało od nas w ciągu minionych 2 lat tych 226 worków. Zbieramy dalej!

Osoby, które chcą przekazać nakrętki Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, mogą je przynosić do redakcji lub się kontaktować się bezpośrednio ze mną a_abramowicz@siedlecki.pl oraz na moim profilu na fb.  (Ana) 

 

 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.