W Nowej Suchej jak w Hollywood!

Mazowsze, Nowa Sucha, Grębków

Paweł Świerczewski 2020-10-10 16:33:58 liczba odsłon: 180173

fot. Aga Król

Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej zostało przekształcone w plan filmowy. Pracuje tam ekipa TVP!

Chodzi o serial historyczny Waldemara Krzystka „Dom pod Dwoma Orłami”. Przedstawia on historię trzech pokoleń kobiet rodziny Szablewskich. Akcja dzieje się we Wrocławiu i na Kresach Wschodnich. Serial pokazuje tragicznie losy Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w tytułowym domu - starej, poniemieckiej willi.

Część scen rozgrywa się w latach 1939- 1943. To właśnie one powstają w Nowej Suchej. Uznano, że sceneria muzeum doskonale oddaje realia życia mieszkańców Wschodniej Polski w okresie wojennym.

Szansę na swoje 5 minut sławy dostali mieszkańcy naszego regionu, którzy wystąpią w serialu jako statyści. Bez wątpienia, była to dla nich wspaniała przygoda! Zgodę na odwiedzenie planu filmowego zdobyła też fotoreporter „TS” – Aga Król.

- Zostałam bardzo miło przyjęta. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką wykonuje ekipa. Nie tylko reżyser i aktorzy, ale także ludzie od oświetlenia, charakteryzacji czy efektów specjalnych. Na ekranach widzimy gotowy, dopieszczony produkt. Zachęcam, żeby seansu nie przerywać wraz z ostatnią sceną, ale zaczekać do napisów końcowych. W ten sposób możemy się przekonać, jak wielu osobom zawdzięczamy miłe chwile przed telewizorem. Zachęcam też do oglądania „Domu pod Dwoma Orłami”. Po tym, co podpatrzyłam na planie, myślę, że na pewno nie będziecie żałować!

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.