Ciach go po liczniku

Sokołów Podlaski, Bielany

Bartosz Szumowski 2020-12-10 10:09:02 liczba odsłon: 4217
fot. BS

fot. BS

Staruszkowi z powiatu sokołowskiego odłączono prąd, bo rok temu nie uregulował jednego rachunku. Czy można było tego uniknąć?

Telefon, który odebraliśmy pod koniec listopada, był dramatyczny.

MAJĄ ZA NIC?

Dzwonił emeryt z gminy Bielany w powiecie sokołowskim. Powodem wzburzenia mężczyzny było to, co tego dnia spotkało jego 94-letnie-go sąsiada.

- Bez żadnej zapowiedzi przyjechali do niego monterzy z elektrowni i zaczęli rozkręcać licz-nik. Myślałem, że wymieniają na nowszy model albo naprawiają jakąś usterkę. Okazało się, że odłączają go zupełnie. Nie byli rozmowni, ale kie-dy zacząłem dopytywać, o co chodzi, powiedzieli, że mój sąsiad nie zapłacił rachunku za grudzień ubiegłego roku. Poprosiłem: „Nie wyłączaj-cie prądu, ten pan zapłaci od ręki”, ale oni odesłali nas do punktu PGE w Sokołowie. I dodali, że kiedy za-legły rachunek zostanie opłacony, z powrotem podłączą licznik - relacjonował mężczyzna.

Jak dodał, ponieważ sam jest chory, poprosił o pomoc w tej sprawie córkę.

- Tyle że kiedy pojechała do Sokołowa Podlaskiego z pie-niędzmi, usłyszała: „Nie jest pani upoważniona”. Wróciła z kwitkiem.

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 50/2020:

Komentarze (21)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.