Bicia uczy się od żony

Siedlce

Paweł Świerczewski 2020-12-28 08:57:08 liczba odsłon: 7012
Mateusz Pasiak fot. pyt

Mateusz Pasiak fot. pyt

Gdy ma podbite oko, koledzy śmieją się, że musiał podpaść Kasi.

Mateusz Pasiak z siedleckiego Gladiatora zdobył tytuł Mistrza Polski w kickboxingu w formule oriental kickboxing.

Impreza odbyła się w weekend, 12-13 grudnia, w Siedlcach. Mateusz Pasiak rywalizował w gronie seniorów, w kat. wagowej do 86 kg. W półfinale zmierzył się z mającym w swoim dorobku tytuły mistrza świata i Europy Kacprem Frątczakiem.

- Ten chłopak ma ze trzy razy więcej pucharów niż ja stoczyłem w życiu walk. Myślę, że wielu mogło mnie skreślać na starcie. Ja jednak w siebie wierzyłem. Wiedziałem, że będzie bardzo ciężko, ale jeśli dam z siebie 200%, mogę wygrać. Z takim nastawieniem wychodziłem do ringu – opowiada 29-letni Mateusz.

Panowie stoczyli twardy, emocjonujący pojedynek. Obaj próbowali narzucić rywalowi swoje warunki, ale skuteczniejszy w tym okazał się siedlczanin.

- Formuła oriental kickboxing jest bardzo zbliżona do bazowego w moim wyszkoleniu muay-thai. Klincze, które zazwyczaj sędzia rozdziela, są dozwolone. Wykorzystywałem to i dążyłem do zwarcia. Widać było, że przeciwnik nie jest przyzwyczajony do walki na takich zasadach. Po ostatnim gongu nie miałem wątpliwości, że to moja ręka zostanie podniesiona do góry – wspomina.

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 52/2020:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.