reklama

Bicia uczy się od żony

Siedlce

Paweł Świerczewski 2020-12-28 08:57:08 liczba odsłon: 4686
Mateusz Pasiak fot. pyt

Mateusz Pasiak fot. pyt

Gdy ma podbite oko, koledzy śmieją się, że musiał podpaść Kasi.

reklama

Mateusz Pasiak z siedleckiego Gladiatora zdobył tytuł Mistrza Polski w kickboxingu w formule oriental kickboxing.

Impreza odbyła się w weekend, 12-13 grudnia, w Siedlcach. Mateusz Pasiak rywalizował w gronie seniorów, w kat. wagowej do 86 kg. W półfinale zmierzył się z mającym w swoim dorobku tytuły mistrza świata i Europy Kacprem Frątczakiem.

- Ten chłopak ma ze trzy razy więcej pucharów niż ja stoczyłem w życiu walk. Myślę, że wielu mogło mnie skreślać na starcie. Ja jednak w siebie wierzyłem. Wiedziałem, że będzie bardzo ciężko, ale jeśli dam z siebie 200%, mogę wygrać. Z takim nastawieniem wychodziłem do ringu – opowiada 29-letni Mateusz.

Panowie stoczyli twardy, emocjonujący pojedynek. Obaj próbowali narzucić rywalowi swoje warunki, ale skuteczniejszy w tym okazał się siedlczanin.

- Formuła oriental kickboxing jest bardzo zbliżona do bazowego w moim wyszkoleniu muay-thai. Klincze, które zazwyczaj sędzia rozdziela, są dozwolone. Wykorzystywałem to i dążyłem do zwarcia. Widać było, że przeciwnik nie jest przyzwyczajony do walki na takich zasadach. Po ostatnim gongu nie miałem wątpliwości, że to moja ręka zostanie podniesiona do góry – wspomina.

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 52/2020:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.