reklama

Uratowali łabędzia

Siedlce, Mordy

Milena Celińska 2021-01-16 13:13:08 liczba odsłon: 3298

fot. Patryk Zdanowski

Piotr Pawluk i Patryk Zdanowski z OSP Modry uratowali łabędzia, który zaczepił się o linie elektrycznego napięcia i spadł na ziemię.

reklama

Łabędź spadł w samym centrum miasta dzisiaj (16 stycznia) wczesnym porankiem. Było minus 15 stopni Celsjusza.

- Znajoma Piotrka szła akurat do pracy i zobaczyła tego łabędzia. A Piotrek zadzwonił do mnie.  Z domu do centrum mam jakieś 500 metrów, więc poszedłem zobaczyć co się dzieje - opowiada Patryk Zdanowski.

Za chwilę dołączył do niego pan Piotrek. Zadzwonili do wójta, a potem do weterynarza.

- Na miejsce przyjechało pogotowie energetyczne, bo łabędź zerwał linię wysokiego napięcia. W  tym czasie  pilnowaliśmy, by łabędź nie doszedł do ulicy. Mógł go przecież potrącić samochód – mówi Patryk Zdanowski i dodaje: - Wiedzieliśmy, że nie odleci, bo był bardzo słaby.

Łabędź został zabrany do weterynarii.

- Jest na obserwacji.  Mamy informacje, że  jest z nim wszystko w porządku, bo został tylko lekko został porażony prądem – dodaje Patryk Zdanowski.

Gdyby nie szybkie i zdecdowane działanie strażaków z OSP Mordy  to łabędź mógłby nie przeżyć . Brawo Panowie! 

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.