Atmosfera nas niesie

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-02-11 11:55:02 liczba odsłon: 2867
Radosław Nowak fot. Aga Król

Radosław Nowak fot. Aga Król

Marzy o stworzeniu klubu siatkarskiego w Zakopanem, ale najpierw... góralskie wesele!

Z Radosławem Nowakiem, środkowym KPS Siedlce, rozmawia Paweł Świerczewski.

Jak zakopiańczyk odnajduje się na mazowieckich nizinach?

- Siedlce wydają się sympatycznym miejscem do życia, ale nie bardzo mogę się o tym przekonać przez pandemię. Wszystko jest pozamykane, więc nie ma możliwości lepszego poznania miasta i atrakcji, które oferuje. W każdym razie, zawsze bliżej memu sercu było do niedużych miejscowości niż wielkich aglomeracji.

Nie tęskni Pan za górami, rodziną? Wiem, że trener Grabda, jak ma tylko chwilę, wsiada w samochód i pędzi do bliskich w Kielcach. Zakopane jest trochę dalej...

- Oczywiście, że tęsknię. Do Zakopanego jeżdżę tylko na święta i w wakacje. Weekendy najczęściej wykorzystuję na podróż do Wałbrzycha, gdzie mieszka moja narzeczona. W czerwcu bierzemy ślub. Będzie prawdziwe góralskie wesele!

Trzymam kciuki, żeby sytuacja epidemiologiczna na to pozwoliła. To prawda, że jest Pan pierwszym góralem grającym na poziomie I ligi?

- Mój brat jest dziennikarzem w Polsat Sport. Gdy dowiedział się, że będę grał dla KPS, zainteresował się tym tematem. Rozmawiał ze starszymi kolegami po fachu z Podhala. Wspólnie przewertowali różne archiwa i nie znaleźli żadnej wzmianki o siatkarzu z naszego regionu, który grałby w I lidze. Wygląda na to, że wśród górali w siatkówce jak dotąd wspiąłem się najwyżej.

Gratuluję! Podejrzewam że nie jest to najpopularniejszy sport w Zakopanem.

Zostało Ci do przeczytania 67% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 6/2021:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.