Sławomir Kiełbus zawiesił finansowanie Pogoni Siedlce - Postuluje o zmianę prezesa ARMS

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-02-11 22:32:23 liczba odsłon: 7627
Słąwomir Kiełbus fot. Aga Król

Słąwomir Kiełbus fot. Aga Król

Iskrzy na linii MKP Pogoń Siedlce - Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Zarzewiem konfliktu jest zarządzanie obiektami sportowymi.

Na stronie internetowej MKP Pogoń Siedlce opublikowano list otwarty inwestora- Sławomira Kiełubsa, który podjął decyzję o wstrzymaniu finansowania klubu „do momentu znalezienia kompromisu". Polonus zwrócił się z postulatem do prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika o zwolnienie prezesa ARMS Pawła Truszkowskiego.   Z treścią listu zapoznacie się poniżej.

Drodzy,

W zeszłym roku postanowiłem zainwestować prywatne pieniądze w MKP Pogoń Siedlce pomimo tego, że klub był w trudnej sytuacji finansowej (1 mln długu) oraz wizerunkowej (afera dopingowa).

W nowy projekt zaangażowałem osoby, które są w Zarządzie i które od samego początku zabrały się do ciężkiej pracy nad poprawą wizerunku i funkcjonowania Pogoni Siedlce. Wiem, że wybrałem właściwych ludzi, którym ufam i którzy przez ten krótki okres kilku miesięcy pokazali, że można budować klub poprzez rozwój na każdej płaszczyźnie.

Doszedłem do porozumienia z Prezydentem Miasta  Siedlce w kwestii finansowania klubu i tutaj muszę przyznać, że Miasto wywiązuje się z naszych ustaleń.

Moim drugim warunkiem było zarządzanie obiektami, które wiem, że ze względów prawnych nie może zostać spełnione. W związku z tym otrzymałem zapewnienie od Prezydenta, że Pogoń będzie współpracować z ARMS na każdej płaszczyźnie (boiska, turnieje, obozy…). Niestety teoria w żaden sposób nie przełożyła się na praktykę…

Ten warunek nie został spełniony. Napisałem konkretny list do Prezydenta Miasta Siedlce z postulatem zmiany Prezesa ARMS Pawła Truszkowskiego.

Na czas rozmów na ten temat z Prezydentem, zawieszam finansowanie klubu do momentu znalezienia kompromisu.

Ze względu na to, że trwają rozmowy z Prezydentem i ARMS  nie mogę pisać szczegółów, ale zapewniam Państwa, że o wszystkim poinformuje w stosownym momencie.

Jestem w każdej chwili gotów wrócić do finasowania klubu, ale na pewno nie na takich zasadach współpracy z ARMS jak ma to miejsce na chwile obecną.

 

Pozdrawiam

Sławomir Kiełbus

 

(za MKP Pogoń Siedlce)

Komentarze (59)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.