Jeden w Krakowie, drugi w Mińsku!!!

Mińsk Mazowiecki

Tomasz Markiewicz 2021-02-15 17:54:24 liczba odsłon: 1839
pomnik

pomnik

Pomnik Piotra Skrzyneckiego, który przekazał na licytację WOŚP kompozytor Zbigniew Preisner stanie w Mińsku Mazowieckim. Kto go wylicytował? Niedługo się dowiemy.

Tak więc, kochany Piotrze, nie zdradzam Cię, ale oddaję Cię w dobre ręce. Jestem pewny, że będziesz cieszył wszystkich tych, którzy będą Cię odwiedzali. "To słowa kompozytora Zbigniewa Preisnera, który na licytację  WOŚP przekazał pomnik Piotra Skrzyneckiego.

Burmistrz Mińska Marcin Jakubowski napisał przed chwilą na facebooku:

„Wczorajsze wielkie emocje, ostatnie minuty licytacji i wiadomość, że pomnik Piotra S. identyczny z tym stojącym na rynku w Krakowie trafi do Mińska Mazowieckiego to najlepszy początek 600- lecia miasta jaki mógłbym sobie wymarzyć. Od samego początku, jeszcze w grudniu, kiedy Zbigniew Preisner przekazał Jurkowi Owsiakowi pomnik Piotra, wiedziałem że trzeba zrobić wszystko aby trafił on do naszego miasta.  Byliśmy przecież pierwszym miastem w Polsce, które nadało Piotrowi Skrzyneckiemu tytuł honorowego obywatela. Tu się wychował i stąd pochodził. Zawsze też wiedziałem, że w naszym mieście są ludzie o wielkich sercach. Jeden z nich postanowił wziąć udział w licytacji. A o tym co dalej stanie się z pomnikiem Piotra opowiem Wam już niebawem. Zdradzę też oczywiście kto jestem wspaniałym darczyńcą".

 

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.