Sfrustrowana jestem! - Najnowszy felieton Marioli Zaczyńskiej!

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2021-03-05 10:15:26 liczba odsłon: 2553
.

.

Prezentujemy najnowszy felieton sekretarza redakcji „TS” Marioli Zaczyńskiej.

Sfrustrowana jestem!

Pisowska kasta doczekała się swojego Napoleona! I nie jest nim, o dziwo, Jarosław, tylko rzutki wójt Pcimia, rzucający kur...mi z szybkością karabinu maszynowego. Wójt za „dobrej zmiany” został prezesem Orlenu. Zawrotna kariera, ale zgodna z zapowiedziami Jarosława, że PiS stworzy nowe elity. I PiS stworzył. :))

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” policzył: w ciągu 2 godzin rozmowy Napoleon z Orlenu użył 253 razy słowa k...a, 55 razy rzucił swojskim chu...m, 42 razy pier...ł, no ale tylko 36 razy je...ł. Oczywiście „je...ć” w kontekście PiS jest wybitnie drażliwe, więc Człowiekowi Wolności włączył się chyba instynkt samozachowawczy. W nagranej rozmowie „je...ł” równo, bez finezyjnych gwiazdek, więc może koledzy z PiS to przełkną.

Trochę czuję się zawstydzona. Jestem temperamentną babką, też przeklinam ze swadą, czasem z lubością. Nigdy nie zapomnę uniesienia, z jakim na pierwszej manifestacji krzyczałam „wy...ć!” do kasty PiS. Niebywałe uczucie! Krzyk z pełni serca, z całej mocy gardła... Aż tu przychodzi taki Obajtek i jak przypie...li, to człowiek musi zrewidować swe umiejętności. No żeby pisior mnie pokonał?! Nie tylko mnie, bo nas wszystkich, którzy kazaliśmy PiS-owi wy...ć. Istotnie, iście napoleońskie zagranie.

Dzisiejsze elity pisowskiej kasty mają poziom Napoleona z Pcimia. A to chyba progres. Wcześniej na froncie były leśne dziadki wycinające lasy i puszczę, stawiające na energię „węglowom”, wożące swe elitarne pośladki w karocach w towarzystwie opasłych biskupów. Potem na salony pisowskie weszło pokolenie, robiące interesy z handlarzami bronią i instruktorami narciarstwa. I wydawałoby się, że na ich tle Napoleon z Pcimia to ministrant, gdyby nie te jego 253 ku...y w ciągu 2 godzin i spektakularne kariery krewnych i znajomych, o których zaczynają pisać niezależne media...

Czuję się sfrustrowana! Bo moje ***** *** to teraz taki jakiś mały pikuś...

 

Felieton został opublikowany w 9. tegorocznym wydaniu „TS”

Komentarze (41)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.