Złom od serca

Sokołów Podlaski

Bartosz Szumowski 2021-03-16 15:13:40 liczba odsłon: 2529
Zdjęcie: siepomaga.pl

Zdjęcie: siepomaga.pl

Aż 6 ton złomu za prawie 6 tys. zł - to efekt Wielkiej Akcji Zbiórki Złomu na rzecz Antosi Dąbrowskiej w Sokołowie.

Antosia, pochodząca z gminy Platerów, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 5 marca Sokołów Podlaski już kolejny raz włączył się do zbiórki pieniędzy na jej leczenie. Od godz. 8.00 do 18.00 złom do kontenerów miejscowego PUIK zbierano przy kościołach: św. Jana Bosco, Miłosierdzia Bożego i Niepokalanego Serca NMP.

- Ludzie oddawali zniszczone rowery, a nawet lady chłodnicze. Kiedy zobaczyłem kontener wypełniony po brzegi, serce mi się uradowało - opowiada zastępca burmistrza Krzysztof Dąbrowski.

Ostatecznie zebrano ponad 6 ton Po weekendzie złom przewieziono do firmy Segromet, a ta 10 marca przelała 5.828,07 zł na konto fundacji Siepomaga.

Ale zbiórka trwa. Pieniądze na rzecz Antosi można przekazywać przez siepomaga.pl albo odliczając na ten cel 1% podatku. Krzysztof Dąbrowski przekazał pałeczkę do Węgrowa.

- Kiedy zadzwoniłem, burmistrz Paweł Marchela obiecał, że i tam będzie przeprowadzona podobna akcja. Znalazła się już nawet firma, która odbierze tam złom - mówi.

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.