Pałac, ale bez pompy

Sokołów Podlaski, Wymysły, Sabnie

Bartosz Szumowski 2021-03-20 08:23:02 liczba odsłon: 10011

„Pałac” dziś fot. UG Sabnie

- W urzędzie gminy usłyszałam, że zreperują pompę, jeśli za to zapłacę. Jak tak można?! - żali się kobieta.

- Tu nie ma warunków do życia - mówią mieszkańcy lokali socjalnych w zabytkowym (i zniszczonym) budynku w gminie Sabnie w powiecie sokołowskim. - Nie ma, bo ci państwo nie zadbali o takie warunki - odpowiada zastępca wójta.

Kilka dni temu do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy „pałacu” w Wymysłach. To dwór z 1914 r., który w 2017 r. Agencja Rynku Rolnego przekazała gminie z przeznaczeniem na cele socjalne.

JAK TAK MOŻNA?

Pierwszy głos zabrał mężczyzna.

- Tu nie ma warunków do życia - oznajmił krótko, ale stanowczo, po czym uściślił: - Wszystko się sypie i brakuje dostępu do wody.

Za to kobieta, która chwilę później sięgnęła po słuchawkę, nie kryła wzburzenia: - Przed 3 laty gmina wrzuciła mnie tu z trójką dzieci. Jedno z nich to alergik. Jest XXI wiek, a my nie mamy nie tylko łazienki i ubikacji, ale nawet bieżącej wody. Żeby wykąpać dzieci, muszę sama przynieść 4 pojemniki, po 35 l każdy. Mieszka tu też moja schorowana teściowa, ale jej wodę dowożą synowie.

Lokatorka wymysłowskiego „pałacu” właśnie na brak wody narzekała najbardziej.

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 11/2021:

Komentarze (29)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.