Pani syn nie żyje

Siedlce, Mokobody

Justyna Janusz 2021-05-02 08:21:10 liczba odsłon: 53615

fot. Aga Król

- Dzisiaj mija 581. dzień, od kiedy mój syn nie żyje...

T ak, liczę każdy. Po jego śmierci nie potrafiłam płakać. Czułam tylko ogromny ból w klatce piersiowej. Dopiero w rocznicę śmierci stanęłam na poboczu drogi, wypłakałam się i wykrzyczałam to. Ludzie mi mówią, że na pogrzebie powiedziałam piękne przemówienie. A ja nic nie pamiętam. Tak samo nie pamiętam, jak wracałam samochodem ze szpitala od umierającego syna. Potem okazało się, że zatarłam silnik. Chyba jechałam na jedynce prawie 20 kilometrów.

Monika Markowska z Mokobód jest matką Pawła Sawickiego, który we wrześniu 2019 roku zginął na drodze pod Mokobodami. Zderzył się z innym samochodem osobowym. Prokuratura oskarżyła drugiego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku. Stwierdzono również, że był on pod wpływem narkotyków. Z kolei wyniki badań krwi Pawła Sawickiego potwierdziły, że był on trzeźwy. Przed Sądem Rejonowym w Siedlcach toczy się proces w tej sprawie. Wyrok jeszcze nie zapadł.

(...)

Szuka pana Darka

Pani Monika od 1,5 roku myśli o tym, jak podziękować mężczyźnie, który zjawił się na miejscu wypadku jako jeden z pierwszych. Na naszej stronie internetowej napisał komentarz, podpisując się jako „Darek”.

- Byłem jako pierwszy na miejscu przy samochodach. Pomagałem wydostać się chłopakowi z golfa, bo
głowa utkwiła mu pomiędzy szybą a deską. Chłopak się strasznie wydzierał i dusił. Jego samochód się palił.
Chłopak z mazdy był nieprzytomny. Po chwili podniósł głowę i zaczął krzyczeć, że bolą go nogi. Kości wystawały przez spodnie. Otwarte złamanie. W takich sytuacjach zostaje czekać na służby ratunkowe. Marny widok i ten krzyk ludzi, jak cierpią – napisał.

- Bardzo chciałabym go spotkać i podziękować. Być może mój syn coś mówił przed utratą przytomności. To były najważniejsze słowa w jego życiu, bo ostatnie. Jeśli ten człowiek to przeczyta i się do mnie odezwie, to będę mu bardzo wdzięczna.

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 17/2021:

Komentarze (23)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.