Nie będę miał emerytury

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2021-06-12 08:31:03 liczba odsłon: 25916

fot. A. Król

Z Mirosławem Grelukiem rozmawia Mariola Zaczyńska.

W CKiS można oglądać wystawę „Różnorodność” Mirosława Greluka. Artysta zaprezentował 100 obrazów wykonanych w różnych technikach i stylach. To przekrój dorobku znanego społecznika, performera i malarza. I jest to jego pierwsza od 24 lat wystawa indywidualna.

Świadomie zaniechałeś wystaw swoich prac, gdy zacząłeś organizować Grelowiska, czyli bale charytatywne, na których zresztą było bardzo artystycznie, bo gwoździem programu zawsze były aukcje obrazów. Czy ta wystawa oznacza koniec Grelowisk?

– Grelowiska będą, najbliższe planuję w przyszłym roku, gdy uspokoi się sytuacja z pandemią. Ta wystawa jest pewnego rodzaju powrotem do aktywności. Ostatnie lata były dla mnie trudne.

Wycofałeś się z życia publicznego ze względu na kłopoty ze zdrowiem bliskiej ci osoby... „Różnorodność” jest miłym przypomnieniem Twojego dorobku. Aż szkoda, że nie organizowałeś wystaw regularnie.

– Nie robiłem ich świadomie. Prawdziwą satysfakcję przynosiła mi działalność dobroczynna. A wystawy? Co one wnoszą? To tylko pompowanie własnego ego. Ja swojego nie muszę. Widzę często w takich wydarzeniach dużo narcyzmu, chęci sprzedania siebie, egoizmu. Ja w takiej roli źle się czuję.

Oj, chyba artyści nie polubią Cię za te słowa. Ale chyba i tak funkcjonujesz poza lokalnym środowiskiem artystycznym. Nie brakuje Ci takich środowiskowych spotkań, rozmów?

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 23/2021:

Komentarze (19)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.