Jubileusz 25-lecia SINGERS

Siedlce

Aga Król 2021-06-20 00:23:03 liczba odsłon: 74339

fot. Aga Król

11 czerwca z okazji jubileuszu 25-lecia zespołu w sali widowiskowej „Podlasie” odbył się specjalny koncert-musical.

Jego bohaterką była dziewczynka pragnąca zostać piosenkarką, dlatego właśnie przez wiele lat uczestniczy w zajęciach wokalnych Studia Piosenki. To historia o marzeniach, zarówno tych młodszych jak i trochę starszych dzieci. Usłyszeliśmy czternaście piosenek, w tym te autorstwa kierownika i instruktora zespołu – Edyty Wójcik.

- Gdy dowiedziałam się o możliwości prowadzenia studia piosenki, wtedy prowadzonego przez Zbyszka Panka Dziecięcego Klubu piosenki ucieszyłam się, że będę mogła spełniać się artystycznie, muzycznie, Wiedziałam co chcę robić. Początkowo praca była trochę trudniejsza niż obecnie, myślę tutaj o warunkach lokalowych, ponieważ budynki nie do końca były przystosowane do zajęć wokalnych. Pracowałam w różnych budynkach MOK i różnych pomieszczeniach z małym magnetofonem kasetowym i nagrywałam każdemu dziecku piosenkę, żeby mogło utrwalić sobie w domu. Ponieważ przez jakiś czas zajmowałam się chóralistyką, bo prowadziłam chór seniorów Rafa, emisję w chórze Miasta Siedlce czy emisję głosu w zespole szkół muzycznych w Siedlcach, na studiach miałam styczność z zespołem wokalnym, tu już bardziej rozrywkowym stwierdziłam, że czegoś tu brakuje i tak powstał młodzieżowy wokalny Zespół Sweet Angels, od 2007 roku przewinęło się już kilka składów. Choć już zajawka była w 2001 roku kiedy to zebrałam chętną młodzież i zrobiłam koncert że szlagierami lat 20tych i 30tych. Podczas Jubileuszu mogliśmy usłyszeć 5 piosenek mojego autorstwa, z których jedna promowała całe wydarzenie. Ponieważ chciałam czegoś nowego dla dzieci, nowego doświadczenia, zrodził się pomysł o nagraniu teledysku, w którym wezmą udział. Praca nad teledyskiem była naprawdę miła, bo lubię pracę z nimi, ale nie była łatwa, najpierw nagrania w studiu, potem zdjęcia, nagrania wideo, poprawki, a dzieci przez izolację spowodowaną brakiem kontaktu z rówieśnikami, trochę wycofane. Mimo tego wszystko wyszło fajnie, a dzieci i młodzież bardzo zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Jestem z nich naprawdę dumna – powiedziała Edyta Wójcik.

W ciągu minionych dwudziestu pięciu lat zespół dał setki koncertów. Wokaliści są laureatami kilkudziesięciu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki.

 



 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.