Tęczowe dłonie w sądzie

Siedlce, Skórzec

Justyna Janusz 2021-07-14 09:05:16 liczba odsłon: 6698
zdjęcia: Aga Król

zdjęcia: Aga Król

Wójt gminy Skórzec pozwał prezesa stowarzyszenia „Działamy Pomagamy – Skórzec” za bezprawne używanie herbu gminy, który otaczają w dodatku... kolorowe dłonie.

„Tęczowe kolory umieszczone w herbie w odbiorze mieszkańców sugerują poparcie gminy dla mniejszości seksualnych, co w przypadku jednostki samorządu terytorialnego jest nie do przyjęcia.”

– Czy z kolorowymi kredkami wójt też ma problem? – dziwi się prezes stowarzyszenia Arkadiusz Kubaś. Stowarzyszenie „Działamy Pomagamy – Skórzec” promuje aktywny tryb życia (organizuje imprezy sportowe i rekreacyjne) i historię gminy. Prezes sam zaprojektował logo.

– Od poprzedniego wójta uzyskałem ustną zgodę na wykorzystanie herbu gminy. Zresztą, nawet nie musiałem jej dostawać, bo o zgodę trzeba występować jedynie w przypadku wykorzystania herbu do celów komercyjnych, a nasza działalność na pewno komercyjna nie jest. Herb umieściłem w okręgu utworzonym przez 11 kolorowych dłoni, które są międzynarodowym symbolem wolontariatu. Nasi członkowie wszystko robią jako wolontariusze. Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak 11 kolorowych dłoni może promować mniejszości seksualne?

Wójt Jerzy Długosz interweniował w sprawie herbu już dwa lata temu. Wezwał pisemnie prezesa stowarzyszenia do używania herbu bez zbędnych ozdobników, gdyż występuje „w dziwnej konfiguracji, z kolorowymi dłońmi, co wzbudza sprzeciw wielu mieszkańców gminy”.

Arkadiusz Kubaś odpisał, że nie rozumie, o jaką konfigurację chodzi.

– Tak jak złodziej widzi wokół samych złodziei, tak homofob w każdym kolorowym wzorze zobaczy znak LGBT – informował na profilu FB.

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 28/2021:

Komentarze (39)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.